7 produktów, które pomogą Ci schudnąć

Jeśli poszukujesz sposobu, jak wspomóc swoją dietę albo wprowadzić cichaczem do swojego jadłospisu coś, co wspomoże Twój trening w walce z tłuszczem – ten artykuł jest dla Ciebie. Już wprowadzenie kilku produktów do codziennego spożycia, może zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej, poznaj je!

1.Czerwony grejpfrut
Stanowi solidną dawkę witamin ma jedynie 45 kcal w 100 g produktu, potrafi obniżyć poziom cukru we krwi dzięki zawartym w nim pektynom. Dodatkowo, jest owocem o niskim indeksie glikemicznym, tak więc nie spowoduje nagłego napadu głodu po chwili od jego spożycia. Najważniejsze dla nas jest jednak to, że jest zdrową przekąską, przyśpieszającą metabolizm.

2.Papryka chili
Zawarta w niej substancja – kapsacyina, odpowiedzialna za ostry smak, powoduje także zwiększenie termo genezy naszego ciała. W rezultacie metabolizm zostaje przyśpieszony, a my spalamy szybciej zbędną tkankę tłuszczową.

3.Cynamon
Codziennie spożywany cynamon może wspomóc nasze odchudzanie. Udowodniono, że jedzenie dwóch łyżeczek cynamonu dziennie – dodanego do owsianki, kawy, naleśników – pomaga usprawnić procesy spalania tłuszczu.

4.Imbir
Imbir nie tylko korzystanie wpłynie na spalanie tkanki tłuszczowej, ale także wspomoże ciało w procesie detoksykacji. Będzie także zapobiegał nadmiernemu zakwaszeniu organizmu, które coraz częściej spowodowane jest przez nieodpowiednią dietę.

5.Zielona herbata
W zielonej herbacie znajdziemy katechiny, które wraz z aktywnością fizyczną, przynoszą bardzo dobre efekty. Badania potwierdziły, że stosowanie zielonej herbaty przed treningiem pozwala na zwiększenie spalania tłuszczu w obrębie brzucha, a także w pozostałych partiach.

6.Kofeina
Tę możemy dostarczyć sobie z czarną kawą (bez dodatkowej śmietanki, mleka, czy cukru) bądź w postaci tabletek. Kofeina wpływa na zwiększenie stężenia noradrenaliny. To z kolei wpływa na pobudzenie organizmu – zarówno umysłowe, jak i fizyczne.

7.Zielone warzywa
Warzywa są źródłem błonnika, wspomagającego działanie układu pokarmowego. Szybsze trawienie i usuwanie resztek z jelit jest kolejną cegiełką do sukcesu.

Wiedziałyście, że kilka niewinnych składników może zmienić tak wiele? Pamiętajcie, że cudów nie ma, i zarówno dietę, jak i pojedyncze składniki, trzeba połączyć z aktywnością fizyczną.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*