Bezpieczne opalanie

Opalanie samo w sobie wymaga ostrożności bez względu na to, czy wystawiamy ciało na działanie słońca, czy korzystamy z solarium. Preparaty do opalania na słońcu różnią się od tych, które stosuje się w solarium (te najczęściej mają za zadanie przyspieszenie opalania). Należy je dokładnie rozsmarowywać! W przeciwnym razie, w szczególności w przypadku niedokładnego użycia kremu z filtrami, możesz przekonać się na własnej skórze, jak chronią ją one przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeśli działasz w pośpiechu i teraz na twoim ciele powstały nieestetyczne plamy, możesz spróbować zatuszować je samoopalaczem. Użycie samoopalacza wymaga jednak pewnej precyzji. Istnieje jeszcze jeden sposób na zamaskowanie nieestetycznych plam, o ile powstały one na twarzy, szyi lub dekolcie: nałóż na te części ciała brązujący puder z drobinkami złota. Zawsze stwarza to szansę, że blask odciągnie uwagę od nieudanej opalenizny.

A następnym razem, zanim wystawisz ciało na słońce, posmaruj je dokładnie kremem z filtrami, najlepiej na około 30 minut przed rozpoczęciem opalania. Co się tyczy solarium, to dowiedziono, że korzystanie z niego jest o wiele bardziej szkodliwe niż opalanie się na słońcu. Poprzez stopniowe zwiększanie dawki promieniowania przy silnym pragnieniu uzyskania czekoladowej opalenizny, możesz popaść w tanoreksję (od ang. “tan” – opalenizna). Uzależnienie od korzystania z solarium na ogół kończy się uzyskaniem nienaturalnie wyglądającego odcienia skóry, który jest efektem nieodwracalnego uszkodzenia jej głębszych struktur. Pamiętaj, że wtedy już żadne zabiegi w salonie kosmetycznym mogą nie pomóc! Kiedy tylko zdasz sobie sprawę, że tracisz kontrolę nad opalaniem się w solarium, najlepiej poszukaj pomocy u psychologa.

Pielęgnacja twarzy i ciała przy użyciu odpowiednich produktów i zachowaniu zdrowego rozsądku, zaowocuje w przyszłości i pozwoli ci dłużej cieszyć się doskonałym, młodym wyglądem.

Życzymy ci, abyś wystrzegała się wszelkich wpadek związanych z urodą, a jeśli nawet czasem przydarzy ci się jakaś, to i tak najwięcej uroku doda ci szczery, promienny uśmiech i pogoda ducha.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*