Depilacja nie taka straszna

Metodę depilacji wybierasz sama i dostosowujesz ją do własnych potrzeb. Każda ma zalety i wady. Jedną z tych wad może okazać się wystąpienie podrażnienia i nieestetycznych krostek, na które w szczególności jest narażona wrażliwa i delikatna skóra okolic bikini. Zasadniczo specjaliści radzą, aby depilować to miejsce kremem do tego przeznaczonym. Zanim użyjesz kremu do depilacji, sprawdź, czy nie jesteś na niego uczulona: nanieś odrobinę kremu na niewielki fragment skóry i odczekaj dobę. Jeżeli następnego dnia nie wystąpi reakcja alergiczna, to śmiało możesz przystąpić do działania. Postępuj zawsze zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu lub dołączoną do opakowania.

W przypadku pojawienia się krostek pomocna będzie woda utleniona, a także specjalny preparat, który łagodzi podrażnienia po depilacji. Rób co jakiś czas zimny okład. Jeśli krostki nie znikną, a upłynie już kilka dni, konieczna może okazać się wizyta u dermatologa.

Wrastaniu włosków po zabiegu depilacji zapobiega peeling, który należy wykonywać przez 2-3 dni po każdej kąpieli. Zaleca się także, żeby po depilacji przez jakiś czas (24-48 godzin) nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu bądź zawierających silnie działające składniki chemiczne, które mogłyby podrażnić wydepilowaną skórę.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*