Dłonie zimą. Skuteczne sposoby na szybką regenerację.

Uszczypliwy mróz i chłód zimowej aury dokucza nie tylko naszym policzkom, ale niekorzystnie działa na skórę dłoni. Pewnie każdej z nas doskwiera szorstkość i suchość, a odmrożenia stają się być ogromnym problemem. Jak sobie z tym radzić?

Nasze dłonie pokrywa cienki płaszcz utkany z lipidowej bariery, który nie właściwie chroniony traci swą ochronną moc. Wszelkie czynniki mechaniczne, takie jak częsty kontakt z wodą, mróz i niskie temperatury, detergenty czy centralne ogrzewanie szkodzą i wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Poniżej, znajdziecie metody, które pozwolą Wam cieszyć się elastyczną i gładką skórą.

Na początku zadbaj o odpowiednie okrycie wychodząc na zewnątrz. Obowiązkowo załóż rękawiczki, by chronić skórę przed zimowym podmuchem. Wybierając się na spacer zawsze nakładaj kosmetyk, delikatnie smarując powierzchnię dłoni. W regeneracji naskórka niezastąpiona jest maść z witaminą A, którą można kupić w każdej aptece. Ten kompres w mig zamieni szorstkość w przyjemną gładkość. Ciekawy rezultat prócz zimnych okładów w postaci kremów i masek gwarantują zabiegi na ciepło. Wystarczy podgrzać w mikrofalówce kosmetyk, owinąć dłonie folią, a na koniec nałożyć bawełniane skarpetki. 15 minut i dłonie będą maksymalnie zregenerowane.


 
Kolejną ważną zasadą w trosce o piękne dłonie zimą jest manicure. Zapobiegnie on pękaniu skórek, a poprzedzony masażem znacząco poprawi krążenie. Najpierw odpowiednio je namocz trzymając w ciepłym roztworze wody z mydłem, następnie korzystając z patyczka usuń skórki i opiłuj paznokcie na pożądany kształt, a potem odtłuść je używając do tego spirytusu salicylowego lub zmywacza nie zawierającego oliwki. Na koniec nałóż odżywkę, a później lakier.
Piękne paznokcie i dłonie to podstawa doskonałego look’u. Pamiętaj, by odpowiednio o nie dbać, gdy chcesz wyglądać zachwycająco!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*