Kostiumy damskie – profesjonalizm i kobiecość

Kostium damski to ponadczasowy strój, który daje wiele możliwości w kreowaniu wizerunku kobiety zarówno profesjonalnej, jak i subtelnej. Marynarka łączona może być zarówno ze spodniami, jak i spódnicą.

Daje to możliwość dostosowania stroju do gustu i osobowości kobiety, jak i okazji. Kostiumy damskie doskonale wpisują się w dress code obowiązujący w każdej firmie, w której wymagany jest od pracowników nienaganny wygląd, odpowiedni do zajmowanego stanowiska.

Kostiumy damskie – idealne do pracy
Prosty, uniwersalny krój i dobrej jakości materiał zawsze doskonale ubierają kobietę sukcesu. Aby podtrzymać opinię kobiety poważnie podchodzącej do spraw zawodowych lub skutecznie na tą opinię zapracować, wymagany jest nienaganny wygląd. Jeśli idzie on w parze z konsekwentnym realizowaniem założeń zawodowych, sukces gwarantowany!

Dress code to zbiór mniej lub bardziej formalnych wytycznych dotyczących stroju, obwiązujących w danej firmie. Ma on na celu stworzenie spójnego wizerunku firmy oraz jest wyrazem szacunku dla klientów czy współpracowników. Szczególnie ważna jest ta kwestia dla kobiet, które pozwalając sobie na mniej formalny look, często odbierane są jako mało kompetentne i nieprofesjonalne. Może to skutecznie zburzyć wizerunek zawodowy kobiety oraz zahamować ścieżkę kariery.

Warto zatem postawić na uniwersalne zasady komponowania stroju do pracy:
– prosty krój,
– klasyczna długość spódnicy – tuż przed lub za kolano,
– stonowane kolory.

W takie zasady komponowania stroju doskonale wpisują się kostiumy damskie, których nie powinno zabraknąć w szafie żadnej business – woman.

Kostiumy damskie – z czym je nosić?

Kostiumy damskie dają sporo możliwości w zakresie komponowania stroju zarówno biznesowego, jak i codziennego. Bez względu na to, czy marynarkę łączymy ze spódnicą, czy ze spodniami, doskonałym uzupełnieniem wizerunku będą klasyczne propozycje: biała koszula, jedwabna bluzka w stonowanych kolorach czy golf. Gdy pozwolić można sobie na mniej formalny look, można przełamać surowość kostiumu damskiego zwykłym T – shirtem lub…krawatem.

Wrażenie może zrobić też materiał, z którego wykonany jest kostium damski. Gdy jest on niebanalny – diametralnie podkręci charakter kreacji na bardziej odważny. Mowa chociażby o ciemnym jeansie, żakardzie czy satynie. Także wzornictwo sprawi, że kobieta wyróżni się z tłumu współpracowników. Monochromatyczne kostiumy zawsze są w modzie, gdyż sprawdzą się w każdej sytuacji, ponadto dają sporą dowolność w doborze dodatków. Jednak nic tak nie ożywi wyglądu jak piękne zdobienia czy wzory, oczywiście stonowane i w dobrym guście. Pastelowe kwiaty czy geometryczne wzory, groszki bądź pepitka -jeśli tylko możesz pozwolić sobie w pracy na trochę luzu – zrób to!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*