Majtki w dół – lajki w górę

Obserwując współczesne media i portale społecznościowe często mamy wrażenie, że świat zmierza w kierunku, który niezupełnie jest spójny z naszym?

majtki-w-dol-1

Wyścig szczurów, gonitwa za władzą i popularnością sprawia, że te najcenniejsze wartości życiowe gubią się gdzieś po drodze i zanikają w lawinie zdjęć i treści.

Afera goni kolejną aferę, a skandale i prowokacje to recepta na udane życie celebryty. Świat staje się próżny i pusty, nikt nie sięga po wartościową literaturę, rozmowa staje się koniecznością, a selfie i sweet focie to główne zajęcie każdej nastolatki. Narkotyki, alkohol, seks i internetowe uzależnienia, zdeformowane ideały kobiet i mężczyzn to tylko początek listy chorób cywilizacyjnych z którymi boryka się społeczeństwo. Czy warto podążać ślepo za tym, co dyktuje nam kultura masowa? Stanowcze nie!

Wyobraźcie sobie ideał piękna sprzed 20 lat? Kobieta o zaokrąglonych, kobiecych kształtach, pewna swej atrakcyjności, z okazałym biustem i szerokimi biodrami, pełna optymizmu i uśmiechu, która uwodzi już samym spojrzeniem. Ucieleśnienie marzeń każdego, nawet nowoczesnego mężczyzny. A jednak współczesny świat zmierza na inny tor. Podążamy za wychudzonymi modelkami i dążymy do osiągnięcia jak najmniejszego rozmiaru, chcemy coraz więcej, dając coraz mniej. Całkowicie oddalamy się od tego co piękne i zupełnie naturalne. Dajemy wrzucić się do worka ludzi niemyślących, podążających za wymyślonym przez kogoś światopoglądem, który niszczy to co ludzkie – marzenia, miłość, przyjaźń.

Dziś chodzi o to by być i istnieć w sieci, a jeśli Cię tam nie ma jesteś nikim. Liczy się to, że publikujesz, piszesz i pokazujesz światu, jak “fajne” masz życie. Internet to miejsce, gdzie kłamstwo święci swój tryumf. W sieci często jesteś tym kim chciałbyś być. Liczysz lajki, które podnoszą Twoje ego, bo prawdziwi znajomi dawno odeszli do lamusa.

majtki-w-dol-3

Współczesne ideały kręcą się wokół lajków, które podbijają popularność, bo portale dyktują o tym, czy jesteś kimś wartościowym. Kariery zrobione na skandalach stały się codziennością i sposobem na lepsze życie. Jednak niestety, życie tylko “na chwilę” na świeczniku to często powód do uzależnień i upadku w przepaść, do zakładki ludzi “niemodnych” i już nie popularnych, bo kolejna afera wykreowała nowego idola. Zejście z piedestału sławy kończy się dramatem i życiowymi tragediami.

Czy warto więc gnać i szukać szczęścia tam, gdzie jest ono tylko chwilowe. Czy nie marzy się Wam życie pełne pasji, inspiracji i ulotnych chwil, które układają w Waszej głowie ciekawą i piękną historię? Indywidualizm, oryginalność, naturalność, spontaniczność to cechy, które we współczesnych postaciach trudno odnaleźć. Kultura masowa ma do siebie to, że ludzie stają się do siebie podobni, podsycają w sobie nienawiść i rywalizują o lepsze życie. Warto więc, czasem wysiąść z tego przedziału i tworzyć własną bajkę, w oparciu o morały, które są wartościowe.

Popularność jest fajna, tylko przez chwilę. Później wpadamy w otchłań próżności i smutku, który panoszy się w naszym życiu bez zezwolenia. Nie dajcie się ponieść chwilowym fascynacjom i układajcie układankę Waszego życia zgodnie z Waszymi zasadami!

majtki-w-dol-2

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)


8 komentarzy

  1. I DO NOT LIKE PEOPLE FALSE.
    NIE LUBIĘ FAŁSZYWYCH LUDZI.

  2. Baaaardzo dobry artykuł… i niestety zgadza się w 100% z tym jakie mamy teraz czasy…. niestety…

    • Ale moglibyśmy to zmienić gdyby każdy zaczął od siebie… Jeśłi chodzi o stereotyp piękna w naszych czasach to mężczyźni jednak popychają kobiety do tego że im szczuplejsze tym lepsze bo zazwyczaj bardziej podoba im się zgrabna wysoka dziewczyna niż osoba ze wspaniałą osobowością ale w rozmiarze 40 – 42.

  3. Dla mnie żenujące jest też to, że głownym czynnikiem decydującym czy wezmą modelkę do kampanii czy nie, jest ilość polubień na FB i Followersów na Instagramie.

  4. Bądźmy panami własnego losu!!! a nie idźmy ślepo za tłumem …

    • Nie jest to zbyt możliwe w dzisiejszych czasach :/ Zawsze wpadniemy w pułapkę mody i trendów, bo nie da się żyć całkowicie pod prąd.

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*