Naga sesja zdjęciowa – dobrze to przemyśl

Naga sesja fotograficzna nie jest jedną z tych sesji, która nie sprawi ci żadnego problemu i o której szybko zapomnisz. To coś znacznie więcej. Decydując się na to, musisz być w pełni świadoma i pewna swojego wyboru. Zdejmując ubrania, pokażesz innym najbardziej intymną cześć siebie – czy na pewno jesteś na to gotowa?

Doświadczonym modelkom będzie z pewnością znacznie łatwiej pozować nago, gdyż traktują to wyłącznie jako swoją pracę, która przecież nie zawsze jest prosta i przyjemna, lecz często wymaga wielu poświęceń. Natomiast dla tych z was, które dopiero zaczynają swoją przygodę z modelingiem może to być nie lada wyzwanie. Nie ma wątpliwości, że akty wymagają nie tylko sporego doświadczenia w pracy przed obiektywem i z profesjonalnym fotografem, ale również świadomości swojego ciała. Zanim zdecydujesz się na ten krok, koniecznie przemyśl klika ważnych kwestii. W tym przypadku spontaniczna i pochopna decyzja może cię wiele kosztować.

Na początku warto się zastanowić, dlaczego chcesz to zrobić. Oczywiście motywacji może być mnóstwo, ale najważniejsze jest to, abyś podjęła decyzję samodzielnie – bez nacisku osób trzecich. Nikt nie ma prawa cię do niczego zmuszać, tym bardziej, że tutaj nie chodzi o zwykłe zdjęcia, lecz o twoją prywatność i intymność.
Pamiętaj, że sukces w tej sytuacji nie zależy tylko od ciebie, ale również od fotografa. W przypadku nagiej sesji zdjęciowej warto postawić na sprawdzonego profesjonalistę, który nie tylko wydobędzie z ciebie to, co najpiękniejsze, ale również sprawi, że, nawet mimo krępującej sytuacji, będziesz czuła się odprężona i rozluźniona. Akty dla wielu są bardzo stresujące, dlatego dobry fotograf jest kluczem do sukcesu. Nigdy nie decyduj się na osobę, która nie wzbudza twojego zaufania lub usilnie namawia cię do nagiej sesji!

Jeśli już umówisz się na spotkanie, koniecznie poinformuj o tym kogoś bliskiego. Podaj adres zaplanowanej sesji i staraj się być pod telefonem. Natomiast jeśli boisz się spotkania sam na sam z fotografem, zabierz ze sobą swoją przyjaciółkę – człowiek przezorny jest zawsze ubezpieczony!

Musisz zdawać sobie sprawę również z tego, że twoja jedna pochopna decyzja może mieć długotrwałe skutki. Jeśli zdecydujesz się na publikację swoich zdjęć w Internecie, ich usunięcie może niekiedy stanowić problem. Oczywiście są serwisy, z których o każdej porze możesz wykasować swoje fotografie, jednak pamiętaj, że coś raz opublikowane w Internecie nigdy w nim nie ginie. Nawet po usunięciu zdjęcia nie możesz mieć pewności, że nikt wcześniej go nie skopiował. Nie masz również gwarancji, że nigdy nie zostanie wykorzystane przez obce ci osoby. Dlatego, aby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, warto się nad tym dobrze zastanowić. Jeśli nie życzysz sobie upubliczniania swoich zdjęć, koniecznie powiedz o tym fotografowi jeszcze przed sesją. W umowie, którą podpiszesz, powinien znaleźć się stosowny zapis, który zagwarantuje ci, że fotografie nigdy nie zostaną wystawione na widok publiczny. Jeżeli o to nie zadbasz, fotograf może nie przystać na twoje warunki. Warto zdawać sobie z tego sprawę. Prawidłowo sporządzona umowa to niezwykle istotna kwestia! Nigdy nie decyduj się na sesję bez podpisania stosowanego dokumentu, którego warunki w pełni cię usatysfakcjonują.

Jak widzisz, decyzja o pozowaniu nago musi być dobrze przemyślana. Dokładnie przeanalizuj jej wszystkie wady i zalety. W tym przypadku bitwę powinien wygrać rozum – na serce przyjdzie jeszcze czas.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*