Suchy szampon receptą na podrażnioną skórę głowy

Włosy potrafią poprawić efekt stylizacji, przykuć uwagę, ale też popsuć całość wizerunku. Przetłuszczone, suche, puszące się, niesforne… Jak sobie radzić z każdym typem włosów, czym pielęgnować, po jakie kosmetyki sięgać, by wywołać oszałamiający efekt? Dowiedz się już teraz!

Suchy szampon na odsiecz
W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały suche szampony, których zadaniem jest pochłonięcie sebum. Produkt początkowo przeznaczony był do sytuacji awaryjnych i ratowania naszego wizerunku. Tymczasem coraz chętniej używany jest na co dzień. Zwolenniczki takiej metody argumentują całotygodniowe stosowanie suchego szamponu tym, że nic tak nie zwiększy objętości i efektu fryzury jak on. Pojawiają się też głosy o tym, że niemyte włosy, traktowane tymże specyfikiem, zachowują blask i połysk. Jak jest naprawdę?
Być może efekt stylistyczny jest oszałamiający, ale nadużywanie tego kosmetyku powoduje podrażnienia skóry głowy, zapychanie jej porów, a także łusek włosa. Ponadto może być przyczyną łupieżu, uczuleń i podrażnień oraz powodować suchość i łamliwość włosów.

Jak często myć włosy?
Tak często, jak tego potrzebują. Codzienne mycie nie jest niczym złym – trzeba tylko wybrać odpowiednie kosmetyki. Z kolei przetrzymywanie kolejny dzień włosów na siłę, nie jest dobrym pomysłem z powodu na zapychanie porów sebum i złuszczającą się skórą.
Rekomendujemy używanie suchego szamponu tylko wtedy, gdy tego naprawdę potrzebujesz.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?
Obserwuj Twoje ciało. Ostatnio modne produkty bez sylikonów i SLS – ów również mogą być szkodliwe. Przyzwyczajona do chemii skóra głowy może zareagować przesuszeniem, swędzeniem oraz innymi dolegliwościami. Kluczem będzie znalezienie złotego środka. Jeśli myjesz głowę codziennie – wybierz delikatny, naturalny szampon. Jeśli robisz to co kilka dni, warto skorzystać z bardziej agresywnego produktu, który zapewni zmycie poprzednich kosmetyków, jak lakiery, pianki i suchy szampon.

Gdy pojawią się podrażnienia spowodowane chemicznymi środkami – warto zastosować ziołowe płukanki – z szałwii, pokrzywy (dla włosów przetłuszczających się), mięty i wielu innych. Każde zioło ma inne właściwości, które warto wykorzystać.
Co powiecie na jak najbardziej naturalną, a co za tym idzie tanią pielęgnacje włosów? Czego używacie na co dzień, a co omijacie szerokim łukiem?

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*