Suchy szampon receptą na podrażnioną skórę głowy

Włosy potrafią poprawić efekt stylizacji, przykuć uwagę, ale też popsuć całość wizerunku. Przetłuszczone, suche, puszące się, niesforne… Jak sobie radzić z każdym typem włosów, czym pielęgnować, po jakie kosmetyki sięgać, by wywołać oszałamiający efekt? Dowiedz się już teraz!

Suchy szampon na odsiecz
W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały suche szampony, których zadaniem jest pochłonięcie sebum. Produkt początkowo przeznaczony był do sytuacji awaryjnych i ratowania naszego wizerunku. Tymczasem coraz chętniej używany jest na co dzień. Zwolenniczki takiej metody argumentują całotygodniowe stosowanie suchego szamponu tym, że nic tak nie zwiększy objętości i efektu fryzury jak on. Pojawiają się też głosy o tym, że niemyte włosy, traktowane tymże specyfikiem, zachowują blask i połysk. Jak jest naprawdę?
Być może efekt stylistyczny jest oszałamiający, ale nadużywanie tego kosmetyku powoduje podrażnienia skóry głowy, zapychanie jej porów, a także łusek włosa. Ponadto może być przyczyną łupieżu, uczuleń i podrażnień oraz powodować suchość i łamliwość włosów.

Jak często myć włosy?
Tak często, jak tego potrzebują. Codzienne mycie nie jest niczym złym – trzeba tylko wybrać odpowiednie kosmetyki. Z kolei przetrzymywanie kolejny dzień włosów na siłę, nie jest dobrym pomysłem z powodu na zapychanie porów sebum i złuszczającą się skórą.
Rekomendujemy używanie suchego szamponu tylko wtedy, gdy tego naprawdę potrzebujesz.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?
Obserwuj Twoje ciało. Ostatnio modne produkty bez sylikonów i SLS – ów również mogą być szkodliwe. Przyzwyczajona do chemii skóra głowy może zareagować przesuszeniem, swędzeniem oraz innymi dolegliwościami. Kluczem będzie znalezienie złotego środka. Jeśli myjesz głowę codziennie – wybierz delikatny, naturalny szampon. Jeśli robisz to co kilka dni, warto skorzystać z bardziej agresywnego produktu, który zapewni zmycie poprzednich kosmetyków, jak lakiery, pianki i suchy szampon.

Gdy pojawią się podrażnienia spowodowane chemicznymi środkami – warto zastosować ziołowe płukanki – z szałwii, pokrzywy (dla włosów przetłuszczających się), mięty i wielu innych. Każde zioło ma inne właściwości, które warto wykorzystać.
Co powiecie na jak najbardziej naturalną, a co za tym idzie tanią pielęgnacje włosów? Czego używacie na co dzień, a co omijacie szerokim łukiem?

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*