Sztuka pozowania – umiejętność nabyta czy wrodzony talent?

Piękna twarz, niebotycznie długie nogi, smukła sylwetka to nie wszystko, by osiągnąć zawodowy szczyt. Każdy casting to próba umiejętności – nie tylko wizualnych czy interpersonalnych, ale przede wszystkim współpracy z aparatem i fotografem, by rezultaty były satysfakcjonujące każdą ze stron.

sztuka-pozowania-1

Jak więc osiągnąć pełen profesjonalizm? Czy to kwestia praktyki i cyklicznego pozowania? Czy może genów, a braków w zakresie umiejętności pracy z aparatem nie można nadrobić? Sztuka pozowania to mediana wszystkich tych czynników, oprócz predyspozycji liczy się też ciężka praca.
 
Gdzie więc znaleźć kompendium wiedzy na temat pozowania? Na co zwracać uwagę i jak pozować? Jak w przypadku każdego sukcesu ważna jest wytrwałość – zatem ćwicz – przed lustrem, przed znajomymi, rodziną – nabierz śmiałości w kontakcie nie tylko ze sprzętem fotograficznym, ale i osobami, które stoją za obiektywem. Aparat lubi ludzi sympatycznych! Bądź uśmiechnięta, nie pokazuj, że się stresujesz a na pewno Twoje walory będą widoczne jeszcze bardziej! Naucz się wyrażać uśmiech “oczami” – może brzmi to dziwnie, ale to recepta na sukces. Twoja twarz wyraża mnóstwo emocji! Ważne, by tych pozytywnych było jak najwięcej! Staraj się nie zaciskać ust i nie marszczyć brwi. Każde spotkanie, traktuj jak dobrą zabawę.
 
Bardzo ważna jest sztuka kamuflażu. Tak jak makijaż pozwala zakryć niedoskonałości, tak też umiejętność pozowania umożliwi Ci uwydatnienie tego co chcesz pokazać. Przede wszystkim, jeśli chcesz wyszczuplić niektóre partie ciała, jak np. biodra czy tułów, przekręć się lekko w bok. Wówczas osiągniesz delikatny efekt wysmuklenia sylwetki. W każdej pozie przed obiektywem zachowaj swobodę i luz. Stres nie jest dobrym partnerem podczas każdej sesji – czy profesjonalnej czy próbnej, castingowej. Trzymaj luźno ręce i nie przyciskaj ramion do ciała, sylwetkę wyprostuj i najważniejsze – nie garb się!
 
Bądź kreatywna! Trening czyni mistrza, a każda godzina spędzona przed lustrem odpłaci się znakomitym zdjęciem. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, bo trening na prawdę uczyni z Ciebie zawodowca! Całkowite wyzbycie się jakiegokolwiek stresu przed obiektywem pozwoli na naturalność, a współczesne media przepełnione sztucznością docenią każdą jej dawkę! Zmieniaj pozy, uśmiechaj się. Pokaż, że jesteś prawdziwą modelką! Wykaż się własną inicjatywą i pomysłowością, ale nie lekceważ też poleceń tego, kto robi zdjęcia. Umiejętność pozowania to także umiejętność współpracy z innymi ludźmi, słuchania i realizacji zadań. To jeden z głównych czynników decydujących o wyborze Twojej osoby.
 
Nie od dziś wiadomo, że nauka może zaprowadzić każdego na szczyty zawodowej kariery. Dotyczy to także modelek. Ucz się, inspiruj się zdjęciami, obserwuj innych i staraj się wdrożyć te zasady do swojego życia. Każdy casting to rywalizacja i pokazanie tego, co w Tobie jest najlepsze! Czy umiejętność pozowania jest wrodzona czy można ja nabyć z czasem? Z całą pewnością, praktyka czyni mistrza. Dzisiejsze wskazówki pozwolą Wam szlifować swój talent i być coraz lepszym. Mamy nadzieję, że z tymi zasadami każdy casting zakończy się z wynikiem jakiego oczekujecie!

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


3 komentarze

  1. Każdemu wydaje się że bycie modelką/modelem to taka lajtowa praca – tak o staniesz sobie przed aparatem, zrobisz kilka min, pomachasz rękami i dostajesz “gruby hajs” ale niestety myśląc tak daleko się nie zajdzie. Trzeba być naprawdę baaardzo świadomym własnego ciała!

  2. ale niektórzy mają po prostu ten dar 🙂

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*