Antykoncepcja hormonalna i jej wpływ na cerę

Antykoncepcja hormonalna jest brana pod uwagę przez wiele kobiet. Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne nie tylko nie szkodzą organizmowi, ale również wpływają na poprawę wyglądu. Jaki jest wpływ antykoncepcji na cerę? Więcej w artykule.

antykoncepcja hormonalna

Praca modelki nie jest łatwa. Codzienne stresy i życie w ciągłym pośpiechu nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, a każda kobieta w tym zawodzie musi przecież wyglądać idealnie. Gładka, promienna skóra, na której nie widać śladów po niedoskonałościach, to coś, do czego dążą wszystkie dziewczyny. Rzadko jednak zdają sobie sprawę z tego, że antykoncepcja hormonalna, stosowana oczywiście w uzasadnionych przypadkach, może bardzo pomóc na cerę.

Tabletki antykoncepcyjne – co mają wspólnego z Twoją cerą?

Chyba każdy wie, w jakim celu powszechnie jest stosowana antykoncepcja hormonalna. Najczęściej decydują się na nią te z kobiet, które przebywają w stałym związku na regułach partnerskich. Wówczas mają one możliwość dostosowywania swojego życia do własnych potrzeb i jednocześnie wiedzą, że wszystko kontrolują. Tymczasem popularne tabletki antykoncepcyjne zapewniają kobiecie nieco więcej, niż tylko komfort psychiczny.

Jednym z częściej wspominanych „działań ubocznych” jest zbawienny wpływ antykoncepcji na cerę. W składzie tych środków pojawiają się estrogeny oraz progesteron. Kiedy zadziałają one na organizm kobiety, zmniejszy się w nim ilość androgenów – męskich hormonów płciowych. Jednocześnie ograniczeniu ulegnie też produkcja łoju, który odpowiada za wszelkie zmiany trądzikowe.

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale antykoncepcja hormonalna, ze względu na swoje właściwości, zostaje zalecana przez lekarzy również nastolatkom, które zmagają się z młodzieńczym trądzikiem. Po zastosowaniu pigułek problem często zostaje bardzo szybko zażegnany. Cały proceder nie jest natomiast szkodliwy, choć oczywiście wymaga ścisłej konsultacji ze specjalistą. Tylko on da radę dobrać preparat odpowiedni do wieku kobiety, a zarazem dopasować go do indywidualnego przypadku.

Antykoncepcja hormonalna jest produktem na receptę, którą wypisać może ginekolog. Aby mieć pewność, że ginekolog jest profesjonalny i ma niezbędną wiedzę, po wpisaniu w wyszukiwarkę “ginekolog warszawa” wybierzmy placówkę MedicHouse https://medichouse.pl/specjalista/ginekolog-warszawa/, w której przyjmuje ginekolog o indywidualnym podejściu do pacjenta. Nie każdy ginekolog w Warszawie będzie odpowiedni, dlatego dobrze jest korzystać z polecanych miejsc, takich jak MedicHouse.

Dlaczego tabletki antykoncepcyjne są skuteczne?

Problemy z trądzikiem są zwykle związane z nadmierną ilością wytwarzanego łoju. Gruczoły łojowe znajdujące się w naszej skórze (a jest ich naprawdę sporo), muszą go produkować zbyt dużo i przez to powstają kłopotliwe zmiany skórne. W przypadku trądziku młodzieńczego, zaburzenie to jest związane z hormonami, dlatego też tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc. Skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych zależy od zawartych w nich substancji. W wielu środkach znajduje się chociażby pochodna progesteronu, octan chlormadinonu. To dzięki tej substancji zlikwidowane zostają wypryski skórne. Poprawia się również stan włosów, które stają się silniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.

wplyw antykoncepcji na cere

Na pewno dużo zależy też od regularności stosowania przepisanego preparatu. Antykoncepcja hormonalna działa w różnym stopniu na rozmaite organizmy, dlatego też nie można porównywać efektów między sobą, ponieważ ten sam środek może zadziałać zupełnie inaczej na dwie różne osoby.

Jak pomóc sobie podczas kuracji?

Aby wpływ antykoncepcji na cerę był rzeczywiście jak najlepszy, warto dodatkowo zadbać o odpowiednią dietę. Tylko wtedy możemy liczyć na zadawalające efekty, ponieważ w przeciwnym razie nasza waga może niespodziewanie poszybować do góry, a my nawet nie zauważymy, kiedy do tego doszło. Antykoncepcja hormonalna sprzyja natomiast powstawaniu cellulitu, dlatego też naszym obowiązkiem jest przede wszystkim dbanie o siebie i swoją kondycję. Jeśli tylko będziemy regularnie ćwiczyć bądź uprawiać ulubiony sport, a przy tym zdrowo się odżywiać, działanie środków antykoncepcyjnych powinno nas zaskoczyć tylko w ten pozytywny sposób.

1 komentarz

  1. Mnie antykoncepcja służy bardzo dobrze.Może należę do tego typu kobiet? Trudno powiedzieć,ale wydaje mi się ,że gdy nam lekarz dobrze dobierze antykoncepcję to wszystko będzie ok. Ja od pewnego czasu biorę belarę i faktycznie poza ochroną antykoncepcyjną,zmniejszył mi się trądzik,nie przytyłam,libido mi nie spadło.Ponadto PMS nie dokucza mi tak jak kiedyś,a miesiączki nie są tak bolesne i długie,jak przed braniem antykoncepcji.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*