Bezpieczeństwo w pracy modelki i hostessy

Praca modelki i fotomodelki wiąże się z dużą aktywnością, poznawaniem nowych ludzi, bywaniem ciągle w nowych miejscach. Warto więc pamiętać o kilku radach

Bezpieczeństwo modelki

Bezpieczeństwo modelki

Aby praca modelki przynosiła Ci ciągła satysfakcję i była bezpieczna, pamiętaj:

– wszystkie otrzymane wizytówki, kontakty, propozycje współpracy, przekazuj agencji do sprawdzenia;

– nie udawaj się o zbyt późnych porach w miejscach Ci nieznanych;

– idąc na pierwsze spotkanie z kimś kogo nie znasz zabierz ze sobą przyjaciółkę lub kolegę;

– unikaj spotkań w mieszkaniach prywatnych, pokojach hotelowych itp…

– na spotkania zawodowe z klientami umawiaj się agencji, biurze, restauracji lub kawiarni czyli miejscach publicznych i zwykle w godzinach pracy;

– nigdy nie podpisuj żadnych umów, zgody na publikacje zdjęć itp… bez konsultacji z agencją;

– nie daj się namówić na zdjęcia erotyczne, akty nawet jeżeli miałyby być tylko dla Ciebie prywatnie. Nigdy nie możesz być pewna czy za kilka miesięcy gdzieś się nie ukażą;

– mając jakiekolwiek wątpliwości zawsze konsultuj to z agencją, ona ma większe rozeznanie w środowisku.

> > > Powrót do indeksu artykułów działu: Twoje Bezpieczeństwo
Dbamy o Twoje bezpieczeństwo.

Dlatego prosimy Cię o zapoznanie się z kilkoma uwagami, których przestrzeganie pozwoli Ci uniknąć różnych, nieprzyjemnych sytuacji.

Usługi oferowane przez Serwis Modeling.pl stwarzają możliwość zaprezentowania własnej osoby i nawiązania cennych kontaktów, które mogą zaprocentować ofertami pracy jako modelka, fotomodelka, hostessa, model itp…

Pamiętaj jednak, że odbywa się to poprzez internet, wspaniałe medium komunikacyjne, które przy wszystkich swoich zaletach niesie ze sobą również sporo zagrożeń. Przestrzeganie kilku podstawowych reguł pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a z drugiej strony, pozwoli do maksimum wykorzystać jego możliwości w zakresie prezentacji i komunikacji.

Celem zapewnienia maksimum bezpieczeństwa we wzajemnych kontaktach, Redakcja Serwisu Modeling.pl wprowadziła tzw. “statusy wiarygodności” widoczne na wizytówce;

Anonimowy – oznacza że Redakcja nie posiada żadnej informacji na temat takiej osoby lub firmy;
Neutralny – oznacza, że Redakcja posiada informacje o istnieniu takiej osoby lub firmy ale są to informacje niepotwierdzone;
Wiarygodny – oznacza że Redakcja posiada informacje o istnieniu takiej osoby lub firmy oraz zdołała te informacje zweryfikować i potwierdzić ich prawdziwość;
Rekomendacja Redakcji – oznacza że Redakcja posiada sprawdzone i wiarygodne informacje o istnieniu takiej osoby lub firmy oraz jest przekonana o profesjonaliźmie, wysokim poziomie świadczonych przez nią usług i w pełni poleca jej usługi.
Jednocześnie oświadczamy, że nie bierzemy na siebie żadnej odpowiedzialności za udostępnione informacje, nie poręczamy za żadne osoby lub firmy i pamiętaj, że najlepszą gwarancją bezpieczeństwa jest ostrożność i rozsądek.

Korespondencję prowadź poprzez Profil w naszym Serwisie, wtedy nikt nie pozna Twojego numeru IP.

Odpowiadając na ofertę współpracy poproś o jak najwięcej informacji, zapytaj kim jest zleceniodawca, kogo reprezentuje, jego dokonania, adres strony WWW, adres studia, siedzibę firmy, itp… Poproś również o informacje z kim współpracuje. Traktuj ostrożnie osoby, które takich informacji nie chcą Ci udzielić.

Szczególną ostrożność zachowaj w stosunku do nieznajomych osób, które w pierwszej wiadomości proszą Cię o podanie dokładnego adresu zamieszkania, telefonu itp… Do decyzji o podjęciu współpracy z Tobą, zleceniodawcy wystarczą dane jakie masz na stronie WWW, czyli miejscowość bez ulicy.

Bądź szczególnie wyczulona na “fantastyczne” propozycje, oferty natychmiastowej kariery, zwłaszcza połączone z propozycją wyjazdu zagranicznego. Oczywiście, czasami los może się uśmiechnąć do Ciebie, ale doświadczenie uczy, że takie super propozycje kierowane szczególnie do osób początkujących, są zwykle podejrzane.

Każda szanująca się agencja modelek czy firma, składając Ci propozycję współpracy, podaje adres strony internetowej oraz siedzibę. Brak takich danych albo niechęć do ich ujawnienia nakazuje szczególną ostrożność. Nie dotyczy to zwykle osób prywatnych które ze względów bezpieczeństwa nie chcą ujawniać swojego adresu. Tak jak Ty nie ufasz nieznajomym tak i oni do końca nie ufają czy Ty jesteś tą osobą za jaką się podajesz. Wzajemna ostrożność działa w obydwie strony.

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe na kontrakt do nieznajomej Ci osoby lub firmy, poproś o numer telefonu stacjonarnego i komórkowego, zadzwoń i porozmawiaj. Możesz nawet zablokować wcześniej prezentację Twojego numeru.

Wyjeżdżając na kontrakt powiadom rodzinę i przyjaciół gdzie i do kogo się udajesz oraz o której godzinie wracasz. Postaraj się również umówić na kontakt telefoniczny o określonej godzinie.

Na spotkania w sprawach kontraktu umawiaj się w firmach w godzinach pracy, kawiarniach, restauracjach, słowem tam gdzie jest więcej osób. Unikaj mieszkań prywatnych i pokoi hotelowych.

Zawsze zaplanuj sobie dokładnie powrót do domu, sprawdź rozkłady jazdy pociągów, autobusów itp… Nigdy nie wyjeżdżaj dalej nie mając wystarczających środków finansowych na powrót lub nieprzewidziane sytuacje.

Kiedy należy mieć wątpliwości ?

Zachowując uwagę i zdrowy rozsądek można dużo wywnioskować z przebiegu korespondencji czy też telefonicznej rozmowy. Są pewne sygnały, które powinny wzbudzić Twoją ostrożność, szczególnie uważaj gdy:

ktoś udziela dwuznacznych wypowiedzi, często zmienia miejsca spotkania i godziny;
zbyt natarczywie pyta Cię o sprawy osobiste, adres zamieszkania itp…
pewne informacje, które udziela Ci telefonicznie nie zgadzają się z tymi które widnieją na jego stronie internetowej;
przedstawiając się jako profesjonalista nie chce wskazać osób i firm z którymi współpracuje;
często kieruje rozmowę na tematy osobiste.
Czasami warto nawet zrezygnować z kontaktu niż narazić się na niebezpieczeństwo.

5 komentarzy

  1. Niestety zwłaszcza w tych czasach, kiedy internet jest dostępny dla każdego trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym, nie ma co kusić losu…

  2. Niestety młode dziewczyny często są tak zdeterminowane żeby jak najszybciej osiągnąć wielki sukces i zyskać sławę, że nawet już nie zwracają uwagi na to żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Idą ślepo za każdym kto oferuje im wielkie pieniądze i sławę… a bardzo często właśnie tak się zachowują oszuści…

  3. Znajoma dostała ofertę – od jak się później okazało oszusta – i szczęśliwie miała tyle oleju w głowie żeby się zastanowić nad ofertą i zrobić małe rozeznanie bo już mogłaby się więcej z rodziną nie zobaczyć :/ ….

  4. Oj co się teraz na tym świecie dzieje… jest coraz gorzej normalnie….

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*