Ćwiczenia fizyczne

Poprawiają sylwetkę, gwarantują świeży i młody wygląd – ćwiczenia fizyczne. Polecane wszystkim ale szczególnie każdej modelce oraz fotomodelce ponieważ dla nich szczupła sylwetka to podstawa.

Dzięki regularnym treningom utrzymamy idealną figurę – to zaś sprawi, że zyskamy mnóstwo zleceń. Warto być aktywną! Aktywność fizyczna to dla każdej modelki czy fotomodelki niezwykle istotna kwestia. Ćwiczenia pozwalają bowiem na zachowanie zdrowej, pięknej sylwetki, a jest to bardzo ważne zarówno na wybiegu, jak i podczas rozlicznych sesji zdjęciowych.

Zaleca się, aby wykonywać ćwiczenia fizyczna przynajmniej 3-4 razy w tygodniu po 30 minut. To absolutne minimum. To, jaki rodzaj ruchu wybierzemy, zależy już od naszych indywidualnych możliwości oraz preferencji – możliwości jest bardzo wiele.

Pamiętajmy jednak, by nie zaniedbać tego i ćwiczyć regularnie. Wszak to systematyczność jest kluczem do wspaniałego wyglądu, zdrowia i olśniewającej urody. Dlatego nie pozwólmy sobie wmówić, że katorżnicze diety są sposobem na piękną sylwetkę. Tylko zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną da oczekiwane przez nas efekty.

Kiedy już zaczniemy ćwiczyć, nie będziemy wyobrażać sobie życia bez ruchu – przekonało się o tym już wiele osób, także modelki i fotomodelki. Dbajmy zatem o swój wygląd właśnie poprzez aktywność (na świeżym powietrzu, w klubie fitness, siłowni czy w domu), by zapewnić sobie wygląd idealny, a dzięki temu mnóstwo zleceń.

Pamiętaj o rozgrzewce

Rozgrzewka przed ćwiczeniami

Podstawą rozpoczęcia jakichkolwiek ćwiczeń jest prawidłowa rozgrzewka. Ćwiczenia dają wtedy więcej przyjemności i lepsze rezultaty. Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka powoduje że mięśnie i ciało pracują wydajniej i tym samym są przygotowywane do większego wysiłku. Rozgrzewka zapobiega również szybkiemu gromadzeniu kwasu mlekowego, ...

Czytaj więcej »