Drony na pokazie Dolce&Gabbana – hot or not?

Dolce&Gabbana to marka znana większości ludzi, szczególnie tym zainteresowanym modą, ale o domu mody Dolce & Gabbana jest ostatnimi czasy szczególnie głośno w mediach. Wszystko to za sprawą ostatniego pokazu marki,który odbył się w Mediolanie.

pokaz drony

Pokaz ten rozpoczął się bowiem od prezentacji najnowszej kolekcji torebek Dolce&Gabbana, które to torebki prezentowały…Drony. Pytanie, czy takie rozwiązanie spotkało się z ciepłym czy też raczej niekoniecznie przychylnym przyjęciem, jest pytaniem retorycznym. Goście obecni na pokazie byli wprost zachwyceni. Musimy jednak wiedzieć, że ani Dolce & Gabbana nie byli pierwsi, którzy na taki pomysł wpadli, ani tym bardziej nie obyło się bez komplikacji i problemów technicznych.

Wyłączenie dostępu do internetu wcale nie takie oczywiste dla wszystkich 

Podstawą, jeśli mowa o prawidłowym przeprowadzeniu pokazu Dolce & Gabbana musiało być to, aby trasa, która została zaprogramowana dronom, nie została w żaden sposób zmieniona. Jak powszechnie wiadomo, czynności takiej można dokonać nawet za pośrednictwem telefonu z dostępem do Internetu. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że na samym początku pokazu do jego uczestników została wystosowana prośba o wyłączenie dostępu do Sieci w swoich urządzeniach mobilnych. Niestety, nie każdy z obecnych na pokazie gości zastosował się od razu do tych wskazówek. Organizatorzy wielokrotnie zwracali obecnym uwagę i nie obyło się nawet bez wskazywania konkretnych osób, które nie zastosowały się do tego polecenia. W efekcie, pokaz domu mody Dolce&Gabbana rozpoczął się z niemalże godzinnym opóźnieniem. Cały czas był tez on nadzorowany przez specjalistów w białych uniformach, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem trasy dronów.

Osiągnięto efekt „WOW”

To, czego z pewnością  nie można odmówić Dolce & Gabbanie to tego, że dzięki wykorzystaniu dronów do zaprezentowania torebek z najnowszej kolekcji, udało im się osiągnąć przysłowiowy efekt „WOW”. Dość wspomnieć, że pomimo prawie godzinnego opóźnienia, widownia była zachwycona. Prezentacja i jej forma była też bardzo długo oklaskiwana co samo w sobie może być wyznacznikiem tego, jak bardzo pokaz należał do udanych. Musimy jednak wiedzieć, że Dolce&Gabbana nie byli pierwszymi, którzy wpadli na taki pomysł. Zaledwie trzy lata temu, w 2015 roku, drony wzięły udział w pokazie domu mody Batebrad, który miał miejsce w Dolinie Krzemowej. Zarówno w tym przypadku, jak i w przypadku Dolce&Gabbana, nie tylko było to niesamowite show, ale też i rozwiązanie, które znacząco przyczyniło się do wzrostu dochodów ze sprzedaży kolekcji.

dolce&gabbana pokaz

Czy to koniec ery „żywych” modelek?

Za każdym razem, kiedy w mediach pojawia się coś nowego, innowacyjnego, pojawiają się też różnego rodzaju teorie. Nie inaczej było w przypadku ostatniego pokazu Dolce & Gabbana. Wykorzystanie przez markę dronów do prezentacji torebek, nie tylko wzbudziło powszechny entuzjazm, ale też stało się to przyczynkiem do dyskusji dotyczącej tego, czy rzeczywiście będzie tak, że drony zastąpią „żywe” modelki. Są zarówno osoby, które podchodzą do tego dość entuzjastycznie, jak i takie, które wyrażają głębokie przekonanie o tym, iż do takiej sytuacji nie dojdzie. Zarówno jedna strona dyskusji jak i druga, ma swoje racje. Niemniej jednak, niezależnie od wszystkiego, musimy przyznać jedno – wykorzystanie dronów do zorganizowania pokazu, było jednym z lepszych posunięć, jeśli chodzi o marketing i promocje najnowszej kolekcji Dolce&Gabbana.

Poniżej krótki filmik z pokazu:

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*