Fitness Modelek

Ćwiczenia fizyczne zapewnią każdej młodej kobiecie dobrą kondycję oraz wspaniały wygląd. Fitness modelek – dla pięknej sylwetki, zdrowia i urody. Każda modelka powinna być w świetnej formie, sprawdźmy zatem, jak to osiągnąć.

Dziewczęta pragnące zrobić karierę w świecie modelingu/fotomodelingu muszą dbać o siebie w szczególny sposób. Fitness modelek to zatem niezwykle istotny punkt na drodze do spełnienia marzeń.

Fitness dla modelek

Fitness dla modelek

Dlaczego warto być aktywną? Ruch znakomicie wpływa na sylwetkę – to oczywiste. Dzięki ćwiczeniom unikniemy nadprogramowych kilogramów, cellulitu oraz innych niepożądanych dolegliwości. Nasza sylwetka zaś będzie wyglądała zdrowo, a lekko zarysowane mięśnie (brzucha, ramion czy nóg) będą stanowić nasz wielki atut.

Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia wykonujemy, pamiętajmy, aby robić to regularnie. Nic nie da wylewanie z siebie hektolitrów potu raz w miesiącu. Tutaj regularność i systematyczność potrafią zdziałać cuda.

Jak często zatem ćwiczyć? Kilka razy w tygodniu (3-5) w zupełności wystarczy. Dobierzmy rodzaj treningu do naszych indywidualnych preferencji i możliwości. Nie ma sensu chodzić na siłownię, jeśli tego nie lubimy – wybierzmy wówczas bieganie, rower czy treningi zumby. Z kolei jeśli jogging nie jest tym rodzajem aktywności, który lubimy – pójdźmy na trening interwałowy do klubu fitness.

W dzisiejszych czasach mamy naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Możemy wykupić karnet na siłownię, ćwiczyć w plenerze w domu – ważnym jest, aby nie oszukiwać samej siebie, że nie mamy na to czasu.

Wszak w pewnym sensie „narzędziem” pracy modelki czy fotomodelki jest właśnie jej ciało. Dlatego trzeba o nie dbać, by zachowało jędrność, sprężystość i młody wygląd.

Pamiętajmy też o tym, aby stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń. Jeśli zaczynamy od zrobienia pięćdziesięciu przysiadów dziennie, po upływie tygodnia róbmy już 70, następnie 100. Po kwadransie biegania zwiększajmy jego czas – lecz róbmy to stopniowo, by organizm zdążył przyzwyczaić się do zwiększonego wysiłku.

Rzecz jasna możemy zdecydować się na kupno różnego rodzaju akcesoriów do ćwiczeń – skakanka, twister, dmuchana piłka czy hantle z pewnością się przydadzą. Jednak znacznie ważniejsza od tego jest nasza wola ćwiczeń, chęć do wysiłku fizycznego – niekiedy mimo kiepskiego nastroju, złej pogody czy innych obowiązków.

Skoro mowa o kiepskim nastroju – dodajmy także, że ruch to przecież znakomity sposób na dostarczenie sobie ogromnej ilości endorfin, czyli hormonów szczęścia. To kolejny powód, by wstać z fotela i zabrać się za ćwiczenia.

Pamiętajmy, iż początku zawsze są najtrudniejsze- niekiedy pojawiają się także zakwasy, to zrozumiałe. Wszak organizm musi przyzwyczaić się do wytężonej pracy różnych grup mięśni. Zapewniamy jednak, że już po kilku treningach wszystko dojdzie do normy.

Modelka czy fotomodelka, która nie uprawia żadnego sportu, z pewnością nie zachowa pięknej sylwetki. Nawet gdy (za sprawą genów) jest szczupła, bez ćwiczeń będzie typową skinny fat („chudy grubas”). A ten typ z pewnością nie jest ceniony w modowym świecie!

Ćwiczenia fizyczne – dla zachowania wspaniałej sylwetki, dobrej kondycji i zdrowia, zapewniające codzienną dawkę endorfin i dobrego humoru – polecamy każdej modelce (i nie tylko)!

Na kolejnych stronach znajdziecie dużo przydatnych informacji, jak dbać o sylwetkę, jak uniknąć kontuzji podczas ćwiczeń, itp… Zapraszamy.