Gadżety dla biegaczek.

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Z pewnością wśród kobiet i dziewcząt odwiedzających naszą stronę także takich nie brakuje. Przygotowaliśmy dla Was zatem kilka ciekawych propozycji!

Pulsometry

Pulsometry

Nie da się ukryć, iż aby biegać, potrzebujemy tylko wygodnego stroju oraz odpowiedniego obuwia. Na rynku jednak pojawia się bardzo wiele gadżetów i akcesoriów, które ułatwią bądź uprzyjemnią Wam jogging! Sprawdźmy zatem, jakiej oferty możemy się spodziewać:
Z pewnością przyda się nam pulsometr. Urządzenie to pozwala nam monitorować na bieżąco pracę naszego serca podczas biegu. W niektórych modelach jest ona także zapisywana w pamięci. Ile zapłacimy za taki gadżet? Najtańsze znajdziemy już za około 30-40 złotych, jednak za urządzenie lepszej jakości zapłacimy nawet kilkaset złotych.

Wielbicielki modnych i nietypowych gadżetów z pewnością będą zainteresowane niezwykle oryginalnym urządzeniem, jakim jest analizator kwasy mlekowego. Wiadomo bowiem, iż w czasie wysiłku nasz organizm wydziela ów kwas – by zbadać jego ilość owym przyrządem, przygotujmy się na wydatek rzędu 700-800 zł.
Któż z nas nie lubi biegać w towarzystwie swojej ulubionej muzyki? Trzeba przyznać, iż ukochane utwory pozwolą nam znakomicie zmotywować się do działania i wysiłku. Zakupmy więc mp3 lub mp4 i cieszmy się biegiem!

Niekiedy podczas joggingu nie mamy gdzie schować potrzebnych nam drobiazgów (klucze, woda, baton energetyczny). Jednak gdy zainwestujemy w specjalną kamizelkę dla biegaczy, pozbędziemy się owego kłopotu. Zapłacimy zaś za nią około 150 -200 zł.
Nogawki kompresyjne w opinii wielu sportowców mają dobroczynny wpływ na nasze wyniki. Za najtańsze z nich zapłacimy 50 zł, te lepszej jakości kosztują zaś około 200 zł.

Zegarek ze stoperem przyda nam zaś się wtedy, gdy chcemy kontrolować nasze biegowe wyniki. Pozwala on na pomiar tzn. międzyczasów. Za najtańszy zapłacimy około 30-40 złotych.

Pas do biegania stanowi bardzo dobrą alternatywę wspomnianej już przez nas kamizelki. Bez trudu zmieścimy w nim niezbędne drobiazgi, a z pewnością nie będzie krępował naszych ruchów. W tym przypadku przygotujmy się na wydatek rzędu 60 zł.

Specjalna sportowa opaska może na bieżąco kontrolować przebyty dystans czy ilość kalorii, jakie udało nam się spalić podczas treningu. Kosztuje około 200 zł.

Gadżetów przydatnych biegaczkom i biegaczom jest coraz więcej. Niektóre wydają się bardzo ciekawe. Nie zapominajmy jednak, iż to nie one są najistotniejsze. Najważniejsze bowiem, by po prostu czuć przyjemność podczas treningu. Wysiłek, adrenalina, dobra kondycja – to liczy się najbardziej. Gadżety i akcesoria niech stanowią pożyteczny dodatek.

3 komentarze

  1. mam pulsometr dałam 70 zł i w sumie bardzo sie przydaje jakos tak lepiej sie biega

  2. Ten pulsometr to raczej ma pomagać w wydajniejszym bieganiu i lepszych efektach po jakimś czasie, nie czujemy się lepiej w czasie biegania albo mniej zmęczeni, ale jest przydatną rzeczą. Chociaż mi też się lepiej ćwiczy jak mam np na sobie fajne i kolorowe ciuchy co teoretycznie nie powinno zrobić żadnej różnicy 😉

  3. Rozglądałam się ostatnio za fajnym zegarkiem z pulsometrem ale jest taki wybór że mam coraz mniejszą ochotę na zakup 😉

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*