Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? To pytanie jest wielokrotnie zadawane przez początkujące modelki. Wydaje się, że to zadanie dotyczy tylko i wyłącznie fotografa, niestety to błędne myślenie. Przygotowanie do sesji odgrywa kluczową rolę.

jak przygotowac sie do sesji

To, jak przygotować się do sesji zastanawia wielu początkujących modeli ale i również osoby, które chciałyby mieć profesjonalną sesję zdjęciową. Bardzo często bywa tak, że za powodzenie sesji odpowiedzialny jest fotograf – niestety nie zawsze. Oczywiście odgrywa on kluczową rolę, jednak jego zadaniem jest przede wszystkim mieć pomysł na sesję, ustawić odpowiednio kadr, ostrość aparatu i wybrać miejsce odpowiednie do sesji. Reszta zależy od przygotowania i nastawienia modelki, a także jej ekspresji przed aparatem. Jak przygotować się do sesji?

Wyśpij się przed sesją
Może się wydawać, że to mało istotny czynnik, jednak bardzo często pomijany. Aparat wychwyci wszelkie zacienienia pod oczami, niedoskonałości dlatego tak istotne jest by przed sesją odpowiednio się zregenerować. Wypoczęta buzia zdecydowanie lepiej wygląda na zdjęciu. Przygotowanie do sesji zacznij właśnie od maksymalnej dawki snu. Gdy będziesz miała kłopoty ze snem zastanów się co jest jego czynnikiem, jeśli jest to stres spowodowany sesją zdjęciową – uspokój się, to jest twój czas, nie doprowadź do tego by nerwy wzięły górę, a twoje zdjęcia nie były idealne. Fotograf pomoże poprzez rozmowę się trochę wyluzować niemniej, odpowiedz sobie na pytanie: jak ważna jest ta sesja zdjęciowa dla mnie i do dzieła.

Zadbaj przed sesją o włosy
O nie trzeba dbać codziennie, nie tylko przed dzień sesji zdjęciowej. Oczywiście powinny być czyste, błyszczące, zdrowe i naturalnie skręcone lub rozpuszczone. Nie upinaj ich w koka, nie kręć lokówką ani nie rób warkoczyków. To znacznie utrudni pracę gdyż będzie ciężko nad nimi zapanować ale również mogą nie pasować do sesji zdjęciowej. Wystrzegaj się również farbowania włosów samemu, Ponadto przychodząc na sesję zdjęciową nie powinnaś używać lakieru do włosów.

Dłonie i Ciało – zapomnij o ciasnych ciuchach przed sesją
Nie od dziś się mówi, że dłonie są wizytówką każdej kobiety. Bardzo często zapominamy o tym jakże ważnym szczególe. Otóż paznokcie powinny być jednakowej długości, pomalowane bezbarwnym lakierem bądź możemy zrobić pedicure i francuski manicure. Pod żadnym pozorem, nie wolno obgryzać paznokci. Gdy sesja zdjęciowa dotyczy zdjęć z bliska, czy wyeksponowanie biżuterii każdy mankament Twoich paznokci będzie widoczny. Bardzo ważne jest również dbanie o nawilżenie dłoni i stóp. Przesuszona skóra na zdjęciu nie wygląda dobrze. Nie ubieraj ciasnych jeansów czy skarpet, ponieważ prawdopodobne odbije się na twoim ciele ślad po nich, a taki wzorek może pozostać na tobie aż 40 minut – co znacznie wydłuży sesję.

Makijaż i zabiegi kosmetyczne – powiedz na co masz alergię
Jeśli na sesji zdjęciowej ma być wizażystka, nie nakładaj makijażu. Jeśli jesteś alergiczką, koniecznie poinformuj fotografa i wizażystkę na jakie składniki masz uczulenie by miała ona czas na przygotowanie odpowiednich kosmetyków. Brak takiej informacji może spowodować, że sesja się nie odbędzie bo nałożony make–up wywołał u ciebie podrażnienie skóry czy wysypkę.

Nogi – unikaj depilacji przed sesją
Wiadomo, że każda dziewczyna chce wyglądać jak najlepiej na sesji, przez co wieczorem przed zdjęciami depiluje się, robi peelingi. Niestety to błąd – peelingi mogą podrażnić skórę, a depilacja często na następny dzień objawia się „truskawkowymi nogami” – pojawiają się na nich nieestetyczne, czerwone kropki. Fotografowie zalecają, by depilować się 2 dni przed sesją.

przygotowanie do sesji

Alkohol – unikaj imprez przed sesją
Przed sesją zdjęciową wystrzegaj się raczej imprez do białego rana. Alkohol i kac to nie są dobrzy towarzysze do zrobienia wymarzonego ujęcia.

Przygotowanie do sesji nie jest trudnym wyzwaniem. Tak naprawdę to ma być dobra zabawa, sprawdzenie się pod kątem pozowania, współpraca z fotografem i zamierzony efekt – czyli idealna sesja zdjęciowa. Bardzo ważna jest praca modelki, jeżeli przychodzisz i myślisz, że to wystarczy to jest złe myślenie. Musisz dać coś od siebie, bawić się przed obiektywem a przede wszystkim słuchać rad fotografa. Jak przygotować się do sesji? Zabrać ze sobą pewność siebie i pozytywną energię.

1 komentarz

  1. ja bym jeszcze odpuscila testowanie nowych kosmetykow przed sesja Kiedys testowalam nowa maseczke i tak mnie wysypalo ze ciezko bylo to zakryc makijazem 🙁 Dziewczyny, nie popelniajcie tego bledu. planujecie sesje zdjeciowa to lepiej postawcie na naturalność 🙂

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*