Jaka fototapeta będzie najlepiej pasować do łazienki?

Modelka dużą część swojego czasu spędza na pielęgnacji i dbaniu o siebie, a więc w łazience. Warto zadbać abyśmy czuły się w niej dobrze. Interesującym rozwiązaniem może być pomysł, by położyć fototapetę w łazience.

Jeżeli nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów, to powinniśmy pomyśleć o takim doborze barw, który powiększy ją optycznie. W tym celu należy zastosować zimne kolory, takie jak odcienie bieli lub niebieskiego. Może ciekawą inspiracją będzie widok na rozległą łąkę lub podwodna panorama z rybami wydrukowana na fototapecie 3D, która odbija się w lustrze? Jeżeli dobrze to przemyślimy i wykonamy, to nasza łazienka może wydać się kilka razy większa!

łazienka

 

To, czy fototapety położymy na wszystkich ścianach naszej łazienki, czy np. tylko na jednej, zależy od kształtu pomieszczenia i naszych preferencji. Warto zadbać o to, by kolory ścian i te wydrukowane na fototapecie, stanowiły całość. Mogą zachowywać harmonię, ale jeżeli mamy taką fantazję, to równie dobrze mogą kontrastować i wręcz ,,krzyczeć” na siebie. Wszystko zależy od nas samych, od naszej wyobraźni i inwencji.

Jeżeli łazienka jest dość sporym pomieszczeniem, to nasze możliwości aranżacji stają się jeszcze większe, gdyż nie ryzykujemy tym, że po odświeżeniu łazienka przyprawi nas o klaustrofobię. Możemy zdecydować się na ciepłe kolory, które wprawdzie optycznie pomniejszą naszą łazienkę, ale za to uprzyjemnią nam korzystanie z niej.

Dość typowym motywem, który stosuje się na fototapetach kładzionych w łazience, jest motyw związany z wodą. Jeżeli zdecydowaliśmy się na tę koncepcję, to warto położyć na pólkach kilka pamiątek znad morza. Mogą to być muszle, rozgwiazdy, kamienie lub kawałki bursztynu. W ten sposób uzyskamy bardzo ciekawy efekt. Ale oczywiście nie musimy sztywno trzymać się utartych schematów! Być może świetnym rozwiązaniem będzie np. motyw pustynny i doniczka z palmą lub bambusem na podłodze?

Jeżeli mamy małe dzieci, warto pomyśleć o ciekawej fototapecie z motywem z bajki. Dzieci nie zawsze chętnie wskakują do wanny, ale perspektywa kąpieli w towarzystwie ulubionych postaci może być dla nich kusząca. Warto zastanowić się na tym pomysłem, bo być może dzięki niemu zaoszczędzimy sporo czasu, bo nasze dziecko wreszcie przekona się do wody…

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym najtrudniej będzie położyć fototapetę. Jest to pomieszczenie, w którym występuje najwięcej wilgoci. Para wodna, która unosi się podczas kąpieli, będzie działać w sposób niszczycielski naszą fototapetę, dlatego należy zadbać, by odpowiednio ją zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem wilgoci. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie folii z laminatem. Naklejamy ją bezpośrednio na fototapetę. Jeżeli zrobimy to we właściwy sposób, to uzyskamy efekt, który przez długi czas będzie cieszył nasze oczy i wytrzyma nieprzyjazne dla fototapet warunki panujące w łazience.

Jeżeli jednak nie zdecydowaliśmy się na folię z laminatem, to możemy pokusić się o wykorzystanie warstwy laminatu, którą nałożymy na fototapetę. Mamy tutaj do wyboru dwa rodzaje laminatu: rozprowadzany na zimno i rozprowadzany na gorąco. Lepszą ochronę przed wilgocią zapewnia laminat nakładany na gorąco i właśnie z niego powinniśmy skorzystać w łazience. Miejmy jednak na uwadze to, że laminowanie fototapety nie da tak dobrego efektu jak folia z laminatem i niestety nasza fototapeta szybciej ulegnie uszkodzeniu…

Artykuł napisano dzięki informacjom zawartym na stronie https://www.dekowizja.pl, wiodącego producenta fototapet drukowanych na różnego rodzaju materiałach oraz w różnych rozmiarach. Wzory fototapet można wybrać z tysięcy propozycji na stronie lub zaproponować własną, na przykład ze zdjęcia.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*