Klasyka plus haft. Zestaw w sam raz do pracy.

Kolejna propozycja zestawu z wykorzystaniem produktów marki Matuula to stylizacja do pracy. Praktyczna, wygodna i grzeczna jak na pracę w biurze przystało.

Nie jest to zestaw spełniające typowe wymagania tzw. dress code. To alternatywa dla młodych kobiet, które w swoim stroju do pracy mogą sobie pozwolić na nieco więcej luzu. Co wyróżnia naszą stylizację. Owe połączenie klasyki – szare cygaretki i płaskie, wygodne buty typu oxford – z nietuzinkowym topem w kolorze écru (zwróćcie uwagę na kieszonkę z haftem kaszubskim). Z pewnością dobry zastępnik tradycyjnej koszuli z długim rękawem, zwłaszcza o tej porze roku, kiedy temperatura w biurze daje nieźle popalić. Zawsze bezpieczniej mieć przy sobie zapinany kardigan lub żakiet. Obowiązkowy element to torebka – wykonana jest z materiału imitującego zamsz (bardzo przyjemna w dotyku). Tutaj również wkrada się haft – tym razem krakowski.
Wciąż mało w naszej polskiej modzie nawiązań do rodzimej tradycji i folku. Szukamy inspiracji na wybiegach, wśród kultur i grup etnicznych poza granicami kraju, nie dostrzegając pozostałości naszych przodków. Być może dlatego, że nasz rodzimy folk często mylnie kojarzony jest z tzw. cepelią. Tak być nie musi. Chcemy w tym miejscu wskazać na markę Matuula, która umiejętnie łączy nasz polski folk ze współczesnym streetwearem. Tutaj to hafty odgrywają główną rolę i co najważniejsze, robią to bardzo subtelnie w detalach, na tle prostych form.
Lubicie takie połączenia? Zapraszamy do sklepu internetowego: Matuula.pl

T-shirt i torebka wykorzystane w stylizacji pochodzą od marki Matuula.

Fotograf: Izabela Adamczyk
Modelka: Anna Zarańska
MUA: Orianna Rakowska
Stylizacja: Magdalena Madej

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*