Maski antysmogowe – którą wybrać?

Maski antysmogowe są w Polsce nadal uważane za nowość. Sądzimy jednak, że wkrótce każdy z Polaków będzie już oswojony z widokiem przechodnia z takim gadżetem ma twarzy. Taki stan rzeczy ma już miejsce, np. w Chinach, gdzie codziennym widokiem są osoby w maskach.

Nie powinno to nas jednak dziwić, ponieważ skala zanieczyszczeń powietrza w Chinach jest znacznie większa niż w Polsce. Mimo tego nie wolno nam lekceważyć smogu. Smog wpływa niekorzystnie nie tylko na nasz stan zdrowia, ale także na nasz wygląd!

Cera to bardzo ważne narzędzie w pracy hostessy czy modelki, dlatego powinna być w jak najlepszej kondycji. Aby uniknąć problemów ze stanem skóry ważne jest regularne noszenie masek przeciwsmogowych. Jeśli nadal nie masz tego niezbędnego w dzisiejszych czasach gadżetu, to najwyższa pora się w niego zaopatrzyć! W niniejszym artykule podpowiemy Ci, czym kierować się przy zakupie takiej maski oraz jak wybrać tę najlepszą.

 

Rodzaje masek antysmogowych 

Niektórzy z Was mogą być zapewne „zieloni” w tym, jakie maski antysmogowe są obecnie dostępne na rynku. Maski możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie czy rodzaj filtru. Zacznijmy więc od omówienia modeli z pierwszego podziału.

Wyróżniamy w nim m.in. maski do spacerowania. To jeden z najbardziej podstawowych rodzajów masek. Ten przyda się tym z Was, którzy często chodzą pieszo lub podróżują samochodem czy komunikacją miejską. Taki model maski przeciwsmogowej wyróżnia się przede wszystkim wysokim poziomem neutralizowania brzydkich zapachów. To szczególnie docenią kierowcy będący nie raz zmuszeni do wdychania toksycznych spalin, czy pasażerowie komunikacji miejskiej. Oprócz tego taka maska antysmogowa posiada znacznie mniejsze zawory do oddychania niż kolejny model, czyli maska antysmogowa przeznaczona do biegania. To, że w jej nazwie użyto słowo „bieganie”, nie powinno zniechęcać do jej kupna osoby ceniące sobie inne rodzaje aktywności sportowej. Ten model charakteryzuje się przede wszystkim większymi zaworami, przez które może swobodnie wpływać powietrze. Czy wiesz, że osoba uprawiająca aktywność fizyczną, potrzebuje powietrza nawet 10 razy bardziej, niż ta będąca w spoczynku? Ostatnim rodzajem maski jest ta przeznaczona do jazdy na rowerze. Zapytacie, czym ten model różni się od masek antysmogowych dla biegaczy i innych amatorów aktywności fizycznej. Jej cechą charakterystyczną jest tylne zapięcie, które jest znacznie mniejsze niż w poprzednich maskach. Dzięki temu każdy miłośnik jazdy na rowerze, może nosić ochronny kask na głowę. Oprócz tego taka maska przeciwsmogowa wykonana jest z niezwykle elastycznego materiału, który nie będzie krępował ruchów rowerzysty.

Drugim podziałem masek antysmogowych jest ten ze względu na rodzaj filtra. Wyróżniamy jego 3 modele: węglowy, HEPA oraz kombinowany. Pierwszy z nich wychwytuje najwięcej szkodliwych toksyn czy zanieczyszczeń. Może być on jednak dość uciążliwy dla początkującego fana masek ze względu na to, że nieco ciężej się z nim oddycha. Zdecydowanie łatwiej zaczerpnąć powietrza z filtrem HEPA. Ten jednak filtruje nieco mniej zanieczyszczeń niż jego poprzednik. Dla tych z Was, którzy nie potrafią zdecydować się na jedną wersję, polecamy filtr kombinowany.

Jak kupić maskę antysmogową

Oczywiście istnieje kilka możliwości nabycia masek. Aktualnie sprzedaje je wiele punktów. Znajdziesz je np. w popularnych sklepach dla sportowców. Największy wybór wzorów, kolorów i modeli oferują jednak sklepy internetowe.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*