Modeling

Już samo słowo „modeling” działa jak magnes. Kojarzy się nam ze wspaniałym życiem. Sprawdźmy zatem, czego potrzebujemy do zrobienia kariery w modelingu. Jakie predyspozycje musimy posiadać, by zostać modelką z prawdziwego zdarzenia?

Modeling

Modeling

Która z młodych dziewcząt i kobiet nie chciałaby zostać modelką? Z pewnością marzy o tym przynajmniej 90% z nas. Trudno wszak się temu dziwić – świat wielkiej mody to olbrzymie pieniądze, zagraniczne kontrakty, zwiedzanie, poznawanie ciekawych ludzi…

Jednak pamiętajmy o tym, że modeling to także sporo wyrzeczeń. Trzeba pilnować wagi – nie możemy wszakże pozwolić sobie na to, by na kilka godzin przed pokazem okazało się, iż przybyło nam tu i ówdzie i nie mieścimy się już w sukienkę.

Nie zapominajmy także o tym, iż wiele dziewcząt wiążących swoje życie z modelingiem to jeszcze uczennice i studentki. W takim przypadku niejednokrotnie nie jest łatwo pogodzić częstych wyjazdów, pokazów i sesji z nauką (choć trzeba przyznać, że przy dobrej organizacji czasu wielu modelkom się to udaje).

Zapewne każda z młodych dziewcząt słyszała mnóstwo historii o tym, iż jakaś ładna kobieta szła ulicą, zaczepił ją menadżer, projektant lub fotograf i w ten sposób z przysłowiowej „szarej myszki” dumnie wkroczyła na salony, rozpoczynając spektakularną karierę. Owszem, takie sytuacje niekiedy się zdarzają. Lecz zdecydowanie częściej należy wziąć sprawy w swoje ręce i samej zadbać o przyszłość.

Zatem gdy uważamy, iż nadajemy się na modelkę (świadczy o tym oczywiście odpowiednia figura i twarz, ale nie tylko, liczą się także cechy psychiki – wytrwałość, przebojowość etc.), powinnyśmy chodzić na castingi, poprosić kogoś znajomego o zrobienie kilku zdjęć (tzn. polaroidów). W ten sposób bowiem szybko może się okazać, iż znakomicie odnajdujemy się w świecie modelingu i jakaś agencja jest zainteresowana współpracą z nami.

Oczywiście nie każda ładna dziewczyna może liczyć na spektakularną karierę, chodzenie po wybiegach w Mediolanie czy Nowym Jorku, sesje zdjęciowe w Chinach czy Paryżu. Świat modelingu jest dość kapryśny- jeszcze w latach dziewięćdziesiątych na topie była tak zwana dziewczyna z sąsiedztwa – ładna buzia, kobiece kształty (mimo ogólnie szczupłej budowy ciała), długie włosy.

Teraz sytuacja nieco się zmieniła – szanse mają także dziewczęta o dość nieoczywistej urodzie, z charakterystyczną twarzą, piegami, odstającymi uszami etc. Wszystko zależy od tego, jaki typ urody preferuje dana agencja, współpracujący z nią fotografowie oraz projektanci.

Wbrew pozorom świat modelki to dość ciężka praca – wielogodzinne przymiarki, trwające cały dzień sesje zdjęciowe – a trzeba przecież przez cały czas wyglądać doskonale.

Jednak jeśli ktoś jest naprawdę dobry w tym, co robi – może osiągnąć naprawdę dużo i w wielkim stopniu zmienić swoje życie w krótkim czasie.
Zachęcamy zatem do próbowania swoich sił – jeśli któraś z Was ma predyspozycje do zaistnienia w świecie modelingu, próbujcie swoich sił, aby za kilka lat nie żałować straconej okazji.

Pójście na casting nic nie kosztuje, a może dać nam naprawdę wiele. Jeśli zaś usłyszymy odpowiedź odmowną, nie zrażajmy się od razu. Być może szanse da nam inna agencja.

Wszystkim przyszłym i obecnym modelkom życzymy powiedzenia i jak wspaniałego rozwoju kariery!