Pamiętaj o rozgrzewce

Podstawą rozpoczęcia jakichkolwiek ćwiczeń jest prawidłowa rozgrzewka. Ćwiczenia dają wtedy więcej przyjemności i lepsze rezultaty.

Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka powoduje że mięśnie i ciało pracują wydajniej i tym samym są przygotowywane do większego wysiłku. Rozgrzewka zapobiega również szybkiemu gromadzeniu kwasu mlekowego, przedwczesnemu wyczerpaniu oraz poprawia zdolność mięśni do ruchu. Pamiętaj, aby po rozgrzewce poczekać 5-10 min. zanim przystąpisz do wykonywania właściwych ćwiczeń.

Rozgrzewka przed ćwiczeniami

Rozgrzewka przed ćwiczeniami

Oprócz ćwiczeń przedstawionych poniżej możesz wykonać również luźny bieg w miejscu, który łączysz z ruchem ramion, sprężyście uginając nogi oraz podskoki w miejscu ze złączonymi nogami. Podskakując, skręcasz barki i biodra w przeciwnych kierunkach (barki w lewo, biodra w prawo i odwrotnie). Opadaj na ugięte, rozstawione i lekko odchylone na zewnątrz stopy. Skoki łącz z wymachem ramion.

Rozgrzewka do ćwiczeń fizycznych

Rozgrzewka do ćwiczeń fizycznych

Ćwiczenie pierwsze
Stojąc w lekkim rozkroku na zmianę dotykaj łokciem przeciwnego kolana. Druga ręka wyprostowana i mocno odchylona do tyłu.

 

 

 

 

 

Rozgrzewka do ćwiczeń

Rozgrzewka do ćwiczeń

Ćwiczenie drugie
Opuszczaj uniesione w górę ramiona, podnosząc na przemian raz prawe, raz lewe kolano.
 

 

  

 

 

9 komentarzy

  1. Faktycznie rozgrzewka jest jedną z najważniejszych części treningu jednak pierwszy raz spotykam się z opinią że powinno się odczekać 5-10 min po rozgrzewce zanim zacznie się ćwiczenia właściwe… Zawsze słyszałam że jeśli rozgrzewka trwa (obowiązkowo) od 6-10 min to płynnie przechodzimy po niej do ćwiczeń.

  2. Ja mam swoją ulubioną rozgrzewkę i trwa ona ok 10 min, potem odrazu zaczynamy ćwiczenia bo jaki cel byłby robić rogrzewkę która jak sama nazwa wskazuje rozgrzewa mięśnie, a potem odczekać chwilę aż te mięśnie “ostygną”… ?

  3. Fajne ćwiczenia tylko trochę ich mało jak na rozgrzewkę, dobrze jest też wpleśc do niej trochę delikatnego cardio jak skipy czy pajace żeby trochę podkręcić tętno 🙂

  4. Dobrze rogrzanie mięśnie to podstawa jeśli chcemy uniknąć kontuzji!! 🙂

  5. Ktoś ma może jakiś ulubiony zestaw ćwiczeń na rozgrzewkę, który rozgrzeje wszystkie mięśnie i zapobiegnie kontuzjom ? 🙂

  6. Ja bardzo chętnie pomogę paniom w rozgrzewce i doradzę jakie ćwiczenia są najlepsze ;P

  7. Ej nie pomyliły Ci się strony ?? 😉 To raczej nie jest strona do poszukiwania przyszłej żony ;P Chociaż nigdy nic nie wiadomo XD

  8. Zawsze warto spróbować – nigdy nie wiadomo co się chłopakowi przytrafi XD

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*