Pielęgnacja ciała

Odpowiednia pielęgnacja ciała to nic trudnego – ważne jest jednak to, by wszelkie zabiegi wykonywane były regularnie i systematycznie. Tylko wówczas bowiem nasze ciało zawsze będzie prezentowało się bez zarzutu.

Aby cieszyć się smukłą sylwetką, musimy zadbać o odpowiednią dietę oraz ćwiczyć – to oczywiste. Lecz o ciało dbać musimy także na inne sposoby.
Nie zapominajmy o regularnym nawilżaniu – tylko wtedy unikniemy przesuszonej skory. Dlatego każdorazowo po kąpieli wklepujmy w całe ciało balsam lub oliwkę dla niemowląt. Wówczas nasza skóra będzie nawilżona w odpowiedni sposób.

Regularne peelingi także są bardzo istotne. Pomagają bowiem pozbyć się zrogowaciałego naskórka, sprawiają, że skóra nabiera blasku, jest promienna i wygląda zdrowo i młodo.

Aby przyciemnić nieco skórę, możemy stosować balsamy brązujące, pamiętajmy jednak o tym, by zawsze bardzo starannie je rozsmarowywać. Nie mogą bowiem pozostawić na skórze nieestetycznych smug.

Kolejna kwestia to depilacja (nogi, pachy, okolice bikini). Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy: plastry z woskiem, maszynkę, depilator elektryczny, zawsze pamiętajmy o regularności. Możemy także zdecydować się na laser. To rozwiązanie jest droższe, ale pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze.

Zadbane ciało – każda z nas może je mieć!

Gorące lato z DAX SUN 2016

Planujesz wymarzone wakacje nad wodą? Jedziesz w góry? Pewnie znowu niewielkie słońce będzie wydawało się pretekstem do tego, by nie wysmarować się kremem z filtrem. A później tylko oparzenia słoneczne, spieczona skóra, ból, pieczenie i poszukiwania domowych sposobów na złagodzenie ...

Czytaj więcej »

Wygraj ze słońcem

Bezpieczne opalanie

Większość nas spędza urlop w słońcu, na gorących plażach. Czekoladowa opalenizna jest najlepszą wizytówką udanego urlopu, dlatego staramy się jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu. Lubimy wygrzewać się na piasku, gdzie słońce nadaje naszej skórze brązowy, niepowtarzalny odcień. Leżenie na ...

Czytaj więcej »

A może solarium ?

Solarium

Ładnie opalone ciało to pragnienie wielu młodych ludzi. Podczas gdy w minionych stuleciach bladość była uważana za wytworną, to w dzisiejszych czasach opalenizna skóry jest oznaką sprawności fizycznej, atrakcyjności i zdrowia. Wygląd zewnętrzny stanowi dla coraz większej liczby osób wyraz ...

Czytaj więcej »

Choroby skóry

Choroby skóry

Skóra to przede wszystkim Twoja podstawowa kreacja. Jest ona nie tylko zewnętrzną powłoką ciała, ale spełnia też zdumiewająco wiele zadań, dlatego warto o nią zadbać. Wiedza na temat chorób skóry stanowi podstawę jej rzetelnej pielęgnacji. Być może zdobyte teraz informacje ...

Czytaj więcej »