Powiększanie ust kwasem hialuronowym. Fakty i Mity.

Pełne i kształtne usta to niewątpliwy atrybut kobiecości. Przyciągają wzrok, nadają twarzy charakter, stanowią niezwykle ekspresyjny element twarzy. Niestety – zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i upływ czasu niekorzystnie wpływają na kształt, wielkość i jędrność ust.

Poza doraźnym korygowaniem wyglądu ust przy pomocy makijażu, istnieje możliwość skutecznego, a zarazem bardzo mało inwazyjnego poprawienia wyglądu ust. Mowa o powiększaniu ust kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy odmienia oblicze medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy to występująca naturalnie w organizmie substancja, która odpowiada za odpowiednie nawodnienie i uelastycznienie tkanki łącznej. Zaadaptowanie tej substancji na potrzeby medycyny estetycznej zmieniło jakość dbania o urodę. Iniekcje kwasu hialuronowego to całkowicie bezpieczny i skuteczny sposób pielęgnowania ciała.

Usta wraz z upływem lat wiotczeją, na ich obrzeżach pojawiają się zmarszczki, wargi tracą koloryt. Kąciki ust zaczynają opadać, co nadaje twarzy zmęczony i znacznie starszy niż to wynika z metryki wygląd. Wtedy iniekcje kwasu hialuronowego mogą radykalnie zmienić wygląd ust – oczywiście na korzyść. Kwas hialuronowy ma możliwość wiązania wody w objętości niemal 1000 razy większej niż sam posiada, co warunkuje naprawdę dogłębne nawilżenie i ujędrnienie tkanek.

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Iniekcje kwasu hialuronowego kojarzone są głównie z powiększaniem ust. Ale istnieje wiele innych sytuacji, w których kwas hialuronowy poprawi zauważalnie wygląd ust.
Kiedy zatem warto zdecydować się na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego?
– chęć powiększenia ust oraz nadania im pełności
– korygowanie asymetrii ust
– podniesienie opadających kącików ust
– spowolnienie starzenia się ust i okolic
– chęć nawilżenia ust, nadania im blasku i kolorytu
– redukcja zmarszczek wokół ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie sprowadza się zatem wyłącznie do zwiększenia ich objętości czy skorygowania kształtu, ale także do ich odmłodzenia i nawilżenia, co przynosi utrzymujący się przez wiele lat efekt ujędrnienia i młodego wyglądu tych okolic twarzy.

Czy każdy może powiększyć usta kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo bezpieczny i mało inwazyjny zabieg. Istnieją jednak nieliczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
– ciąża i laktacja
– choroby autoimmunologiczne
– opryszczka w obrębie czerwieni wargowej
– miesiączka utrudniająca krzepnięcie krwi i gojenie ust
– uczulenie na kwas hialuronowy (występuje bardzo rzadko)

Jak przebiega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w każdy kwadrant ust. Igła wbijana jest w kąciku ust, po czym kaniula kierowana jest ku środkowi, zaś podczas jej wycofywania dochodzi do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Zabieg jest bezbolesny, gdyż wargi znieczulane są kremem. Obrzęk i zaczerwienienie znikają w ciągu kilku dni. Efekt wolumetryczny zabiegu utrzymuje się do dwóch lat., zaś efekt odmładzający – znacznie dłużej.

Informacje do artykułu zostały zaczerpnięte ze strony o powiększaniu ust kwasem hialuronowym.

Mity związane z powiększaniem ust

Jak wokół każdej procedury medycyny estetycznej, tak i wokół powiększania ust kwasem hialuronowym powstało wiele niedomówień. Mogą one rzutować na to, jak potencjalne pacjentki oceniają ten w gruncie rzeczy bardzo bezpieczny, a zarazem efektowny zabieg. Oto najczęściej pojawiające się wątpliwości.

1. Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym usta wyglądają nienaturalnie – jest to absolutnie nieprawda. O ile pacjentka nie zażąda wstrzyknięcia naprawdę dużej objętości preparatu – a nad tym, aby jej to wyperswadować, czuwa lekarz – nie ma ryzyka nienaturalnego wyglądu. Objętość preparatu użytego do zabiegu jest bardzo starannie i stopniowo dozowana, można zatem uzyskać bardzo naturalny efekt, bez zaburzenia mimiki twarzy i bez monstrualnie powiększonych ust.

2. Zabieg należy regularnie powtarzać, inaczej usta zwiotczeją i będą wyglądać nieatrakcyjnie – nic bardziej mylnego! Co prawda efekt nadania ustom objętości znika po około dwóch latach, ale nie wiąże się to z wiotczeniem czy rozciągnięciem ust. Wręcz przeciwnie – dzięki wybitnym właściwościom nawilżającym, kwas hialuronowy długotrwale odżywia usta, stymuluje syntezę kolagenu oraz zapewnia młody wygląd ust na wiele lat. Z tego względu kwas hialuronowy stosowany jest nie tylko do modelowania ust, ale także ich rewitalizacji.

3. Po zabiegu usta mogą stracić czucie – nieprawda! Powikłanie w postaci utraty czucia lub stałego mrowienia zdarzają się niezwykle rzadko, podobnie jak zakażenia czy uczulenia na kwas hialuronowy, a także powstanie krwiaków czy ziarniniaków. Jeśli zabieg zostanie wykonany przez profesjonalistę, który przestrzega zasad aseptyki, ryzyko powikłań jest naprawdę minimalne.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*