Szczoteczki soniczne do zębów – gwarancja zdrowego uśmiechu!

Szczoteczki soniczne stają się coraz popularniejsze. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji jej wypróbować, koniecznie nadrób zaległości! Zadbaj o swój uśmiech.

Do tej pory sprawa wyboru szczoteczki do zębów wydawała się dość prosta, a różnice pomiędzy poszczególnymi propozycjami opierały się głównie na estetyce wykonania, kolorystyce czy ułożeniu włosia. Obecnie jednak rynek artykułów dedykowanych do higieny jamy ustnej zasypuje nas mnogością rozwiązań i bogactwem wyboru. I tak, poza klasycznymi szczoteczkami manualnymi (których również są dziesiątki), na sklepowych półkach królują szczoteczki soniczne. Na czym polega ich fenomen i czy faktycznie warto w taką szczoteczkę zainwestować?

szczoteczka soniczna

piękny uśmiech ze szczoteczką soniczną

Aby się tego dowiedzieć, warto najpierw zastanowić się, w jaki sposób szczoteczka soniczna czyści nasze zęby. W tym przypadku mamy do czynienia z technologią wykorzystującą fale dźwiękowe. Włosie szczoteczki – przy pomocy drgań sonicznych – jest wprawiane w ruch wymiatający, który zapewnia skuteczne czyszczenie zębów połączone z masażem dziąseł. Ruch wymiatający jest najczęściej polecanym przez stomatologów sposobem szczotkowania zębów. Przykładając włosie szczoteczki do powierzchni zębów pod kątem 45 stopni i wykonując ruch wymiatający, jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić szkliwo z płytki nazębnej, docierając nawet do trudnodostępnych miejsc, jak styczne zębów i przestrzenie międzyzębowe. Dodatkowy atut technologii sonicznej to zjawisko kawitacji. Brzmi skomplikowanie, ale spokojnie, to całkiem prosta sprawa. Najkrócej mówiąc, kawitacja polega na wytwarzaniu się chmury bąbelków, która łączy się z pastą do zębów i śliną w jamie ustnej. Dzięki takim pomocnikom bardzo dokładnie doczyszczamy całą jamę ustną – bąbelki przedostają się nawet poniżej linii dziąseł oraz do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Zjawisko kawitacji wpływa również na lepsze obluzowywanie płytki bakteryjnej powstającej na powierzchni zębów. Warto zaznaczyć, że, dzięki bezpiecznemu ruchowi, szczoteczki soniczne mogą być stosowane nawet przez najmłodsze dzieci, bez obaw o podrażnienia ich delikatnych dziąseł.

szczoteczka soniczna

szczoteczka soniczna

Przeglądając oferty sklepów internetowych, możemy spotkać zarówno szczoteczki soniczne kosztujące 200 złotych, jak i takie, których cena dobija do prawie 800 złotych. Czy produkt tani również może być dobry? Oczywiście, że tak! Świetnym tego przykładem jest szczoteczka EasyClean hx6511/50 firmy Philips Sonicare. Jest to najprostszy i najtańszy model spośród oferty holenderskiego producenta, ale jak najbardziej wart uwagi! Jeśli chodzi o parametry szczoteczki, mamy do dyspozycji jeden, podstawowy tryb czyszczący o nazwie „Clean”. Trwa on 2 minuty, które oddziela 30-sekundowy interwał, a prędkość działania szczoteczki to aż 31000 drgań sonicznych na minutę. Tak wysoka częstotliwość ruchu zapewnia dokładne usunięcie płytki nazębnej. Podstawowy tryb czyszczący w moim przypadku sprawdza się bardzo dobrze, a zęby po umyciu są gładkie i śliskie. Muszę przyznać, że szczoteczka podczas kilku pierwszych użyć nieco łaskotała mnie w usta i policzki. Byłam na to przygotowana, ponieważ przed zakupem przeczytałam opinie innych użytkowników, którzy również zwracali na to uwagę. Przyzwyczaiłam się jednak i obecnie absolutnie nie stanowi to dla mnie problemu. W kwestii wizualnej szczoteczka może nie powala na kolana i pewnie wielu mogłoby przyczepić się do jej wykonania. Umówmy się jednak, że nadal jest to szczoteczka do mycia zębów, a nie eksponat w galerii sztuki. Szczoteczka jest prosta, stosunkowo tania i moim zdaniem stanowi bardzo dobre wprowadzenie w świat szczoteczek sonicznych. Za ok. 200 złotych otrzymujemy zestaw, w którym znajduje się rękojeść (napęd), ładowarka, jedna średniej twardości główka czyszcząca oraz kolorowe pierścienie do oznaczania końcówek.

Jeśli szukacie dobrej i taniej szczoteczki sonicznej, moim zdaniem Philips Sonicare EasyClean to bardzo dobry kandydat. Koniecznie zajrzyjcie na stronę https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne, gdzie znajdziecie również wiele innych modeli.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*