Szczoteczki soniczne Philips

Szczoteczki soniczne Philips są jednymi z najbardziej popularnych i często kupowanych szczoteczek do zębów. Przygotowaliśmy dla Was aktualny wybór najlepszych szczoteczek sonicznych Philips wraz z opisami.

To właśnie dlatego warto zainwestować w najlepszą szczoteczkę, a najlepsze są naszym zdaniem szczoteczki soniczne Philips. Wizyty u stomatologa to jedno, jednak codzienna pielęgnacja oraz higiena powinny stać na pierwszym miejscu. Zdrowe zęby bez przebarwień potrafią zdziałać cuda w kwestii wyglądu, który, nie oszukujmy się, kreuje naszą opinię wśród innych.

szczoteczki soniczne philips

Rodzaje szczoteczek do zębów Philips
Obecnie mamy możliwość dbania o swoje uzębienie na wiele sposobów. Jednym z nich jest tradycyjne mycie zębów, jednak jego technika i sprzęt do tego potrzebny uległ ewolucji. Nie mamy już tylko do wyboru tradycyjnej, manualnej szczoteczki do zębów, a możemy zdecydować się na szczoteczki soniczne Philips lub zwykłe elektryczne. To, na jaką szczoteczkę do zębów się zdecydujesz zależy od Twoich potrzeb. Co prawda Philips nie posiada manualnych szczoteczek, jednak w swojej ofercie może zaprezentować bardzo duży wybór szczoteczek sonicznych.

Szczoteczki soniczne – technologia działania
Szczoteczki do zębów Philips z technologią sonicare wyglądają podobnie do szczoteczek elektrycznych, dlatego większość z Was może to zmylić. Jednak różnią się one sposobem działania. Szczoteczki soniczne osiadają grubszą rękojeść oraz standardowej wielkości końcówkę czyszczącą. Jednak po uruchomieniu szczoteczka soniczna Philips nie obraca całą główką czyszczącą, a wprawia ją w drgania. Dzięki takiemu zabiegowi osad znajdujący się na zębach nie zostaje wyszczotkowany, a w pewien sposób wydmuchany. Dzieje się tak, ponieważ po uruchomieniu szczoteczka soniczna Philips emituje niewiarygodnie wysokie częstotliwości drgań, które powodują dużą różnicę w ruchu włosia główki czyszczącej. W ten sposób, wraz z obecnością pasty do zębów oraz śliny powstają mini bąbelki wnikające w najmniej dostępne szczeliny zębowe czyszcząc w ten sposób miejsca do tej pory niedostępne dla zwykłej szczoteczki do zębów.

Szczoteczki do zębów – soniczne, czy elektryczne?
Wśród szczoteczek do zębów Philips mamy do dyspozycji bardzo szeroki wybór tej jedynej. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań oraz wymagań. Biorąc po uwagę szczoteczki soniczne oraz elektryczne wybór powinien być łatwy, jednak niekoniecznie taki jest. Do tej pory bardzo dużą popularnością cieszyły się szczoteczki elektryczne. Jednak ich działanie polega na wprawieniu w ruch głowicy czyszczącej, która obracając się szoruje powierzchnię zęba. Takie działanie z jednej strony dokładnie czyści zęby, z drugiej zaś, w przypadku nadwrażliwości zębów lub dziąseł może je jeszcze bardziej podrażnić. Szczoteczki soniczne Philips natomiast dzięki wprawieniu w drgania działają bardziej jak dmuchawa, która wydmuchuje osad i nalot nazębny w nieinwazyjny sposób. Takie szczoteczki do zębów Philips świetnie sprawdzą się wśród osób zmagających się z nadwrażliwością, uszkodzonymi dziąsłami, czy również u najmłodszych.

Zalety szczoteczek sonicznych
Szczoteczki soniczne Philips to przede wszystkim bezpieczeństwo i delikatność działania. W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych najlepiej sprawdzają się szczoteczki soniczne. Ich działanie jest dużo bardziej łagodne, niż w przypadku innego rodzaju szczoteczek do zębów. Wystarczy ją włączyć i delikatnie przesuwać po powierzchni zębów.
Manualne szczoteczki do zębów wykonują około 200 ruchów na minutę, elektryczne około 8 tysięcy, soniczne zaś 31 tysięcy, natomiast szczoteczki soniczne Philips aż 62 tysiące! Większa ilość drgań nierozerwalnie wiąże się z efektem końcowym, czyli czystszymi i bardziej gładkimi zębami, na czym zdecydowanie najbardziej nam zależy. Długotrwałe użytkowanie takiej szczoteczki sonicznej, dzięki zwiększonej ilości drgań i docieraniu do trudnodostępnych miejsc może w większym stopniu usuwać przebarwienia, a w konsekwencji działać wybielająco na zęby.
Szczoteczki soniczne Philips wygrywają również ze względu na łatwość użytkowania. W przypadku szczoteczek manualnych konieczne jest wykonywanie ruchów okrężnych. Szczoteczki soniczne zaś wymagają jedynie przesuwania szczoteczki równolegle wzdłuż linii żuchwy po powierzchni zębów.
Co więcej, szczoteczki soniczne Philips dzięki możliwości ładowania mogą nam towarzyszyć w podróży. W trakcie jednego ładowania możemy cieszyć się użytkowaniem szczoteczki do zębów nawet do trzech tygodni!
I chyba najważniejsze – szczoteczka soniczna Philips usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej, niż zwykła szczoteczka manualna.

Oferta szczoteczek do zębów od Philips
Philips to prestiżowa marka na rynku związanym z technologią. Również takie pozornie zwyczajne produkty, jak szczoteczki do zębów Philips, wydają się być rzeczą, która może w wielu kwestiach zaskakiwać. Szeroki wybór produktów w zależności od upodobań, programów, trybów szczotkowania, lecz również ceny pozwala wybrać najlepszą z możliwych opcji. Poniżej postaram się przedstawić kilka najbardziej godnych uwagi modeli szczoteczek sonicznych Philips.

Philips Sonicare DiamondClean Smart, czyli szczoteczka do zębów z aplikacją
Jest to zdecydowanie nowość na rynku szczoteczek do zębów Philips. Oprócz tego, że pięknie wygląda, a kolor możemy wybrać sobie sami spośród dość szerokiej gamy kolorystycznej (m. in. czarny, granatowy, srebrny, biały, różowy, czy grafitowy), mamy również możliwość ściągnięcia aplikacji szczoteczki do zębów Philips na swój telefon!

szczoteczka philips sonicare diamondclean smart

Dzięki takiej aplikacji, połączonej przez bluetooth możemy w pełni cieszyć się możliwościami nowej szczoteczki sonicznej Philips. Czujniki SmartSensor, które znajdują się w główce szczoteczki łączą się z aplikacją i monitorują sposób oraz jakość czyszczenia zębów. Jednocześnie, za sprawą czujnika lokalizacji oraz funkcji Touchup informują do którego miejsca musisz wrócić, gdy nie zrobiłeś tego dokładnie. Co więcej, aplikacja dzięki czujnikowi ścierania pozwala udoskonalić technikę mycia zębów, aby była delikatniejsza, a także bardziej dokładna. Bardzo pomocny jest również czujnik nacisku, czyli informowanie przez aplikacje o zbyt mocnym nacisku szczoteczki sonicznej Philips do powierzchni zęba. Co najważniejsze, aplikacja pozwala na ustawienie własnego celu mycia zębów – może to być wybielanie, czy zdrowe dziąsła. Dzięki temu podpowiada której końcówki użyć, a także na które partie zębów zwrócić szczególną uwagę.

Szczoteczka do zębów Philips Sonicare DiamondClean Smart do każdej główki wybiera odpowiedni program oraz intensywność. Dostępne są takie tryby jak:
– clean (służący codziennemu czyszczeniu zębów),
– white+ (polegający na usuwaniu przebarwień),
– gum health (skupienie się na zębach trzonowych),
– deep clean+ (czyli głębokie oczyszczenie),
– tongue care (który pozostawia świeży oddech na dużo dłużej).

szczoteczka philips sonicare diamondclean smart

Ładowanie takiej szczoteczki sonicznej Philips wygląda równie elegancko, co sama szczoteczka. Wystarczy, że umieścisz szczoteczkę do zębów Philips w dołączonej do zestawu szklanki ładującej.

Co więcej, zestaw zawiera 4 wymienne główki, które można przechowywać w ekskluzywnym, specjalnie do tego przeznaczonym pudełeczku.
Na dodatek, zestaw zawiera równie eleganckie i poręczne etui na szczoteczkę do zębów Philips, które możemy zabrać ze sobą w podróż. Ponadto, co wielu z Was może zaskoczyć, etui może pełnić rolę podróżnej ładowarki!

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean
Szczoteczka ta dostępna jest w 5 kolorach (złoto-różowym, fioletowym, białym, czarnym i różowym) i jest bardzo bezpieczna dla dziąseł. Dlatego może być również używana przez dzieci, czy osoby borykające się z problemem delikatnych, czy nadwrażliwych dziąseł.

szczoteczka philips sonicare diamondclean

Podobnie, jak szczoteczka do zębów Philips zaprezentowana powyżej, posiada 3 tryby intensywności, a także 5 trybów szczotkowania. Są to:
– czyszczenie (do codziennego użytkowania),
– ochrona dziąseł (wykonujący delikatny masaż dziąseł),
– polerowanie (dające w efekcie gładsze oraz jaśniejsze zęby),
– delikatne czyszczenie (zarówno zębów, jak i dziąseł),
– wybielanie (czyli usuwanie przebarwień).

W zestawie również znajduje się:
– 1 uchwyt (trzon szczoteczki do zębów Philips),
– 2 główki szczotkujące Diamond Clean (mała oraz standardowa),
– elegancka szklanka do ładowania, która może posłużyć również jako pojemnik pomagający w płukaniu zębów,
– ekskluzywne etui podróżne, które może służyć za ładowarkę. Dodatkowo, wyznaczone zostało miejsce na dodatkową główkę wymienną do szczoteczki.

Szczoteczka do zębów Philips Sonicare FlexCare Platinum
Dostępna również w wersji FlexCare Platinum Connected, który posiada dodatkową opcję, jaką jest możliwość połączenia szczoteczki sonicznej Philips z aplikacją na telefon. Jej zadaniem jest ułatwienie szczotkowania zębów i sprawienie, że mycie zębów będzie dużo bardziej dokładne, niż miało to miejsce do tej pory.

Model szczoteczki do zębów Philips FlexCare Platinum posiada 31 tys. ruchów szczotkujących wykonywanych w ciągu minuty, dzięki czemu płyn i mikrobąbelki docierają nawet w trudnodostępne przestrzenie między zębami. Szczoteczka soniczna Philips delikatnie masuje dziąsła, co sprawia, że poprawia ich krążenie, a w konsekwencji pomaga usunąć płytkę nazębną.

Szczoteczka soniczna Philips FlexCare Platinum posiada równie 3 tryby oraz 3 poziomy intensywności:
– clean – do codziennego stosowania,
– deep clean – czyli szczególne skupienie się na trudno dostępnych przestrzeniach,
– white – tryb usuwania przebarwień.

Za sprawą czujki Adaptive Clean włókna szczoteczki dopasowują się do zębów, a czujnik nacisku pozwala na maksymalnie uskutecznione, lecz jednocześnie delikatne usuwanie płytki nazębnej nawet w przypadku, gdy Twój sposób szczotkowania zębów nie jest w pełni idealny. Gdy zbyt mocno dociskasz szczoteczkę soniczną Philips do swoich zębów, jej trzon delikatnie pulsuje, co informuje Cię o konieczności zmniejszenia siły nacisku dla dobra Twoich zębów i dziąseł.

Dodatkowo, szczoteczka soniczna Philips FlexCare Platinum wyposażona jest w dwa minutniki. Jeden z nich – zegar Quadpacer odlicza czas, który należy przeznaczyć na konkretną partię uzębienia i przejścia do kolejnej, drugi zaś – Smartimer pomaga kontrolować szczotkowanie zębów przez zalecany czas 2 minut.

Niewątpliwym atutem tego modelu szczoteczki sonicznej Philips jest stacja dezynfekująca UV przeznaczone do czyszczenia główek szczoteczki. Stacja dezynfekująca UV do szczoteczek sonicznych Philips została tak skonstruowana, aby usuwać nagromadzone bakterie i móc w pełni cieszyć się czystością. Bakterie zostają usunięte dzięki światłu, które jest rozprowadzane wokół główki szczoteczki do zębów Philips. Dzięki temu usunięte zostaje aż 99% bakterii!

Do zestawu dołączone są:
– 1 główka AdaptiveClean,
– 1 główka InterCare,
– 1 trzon szczoteczki,
– stacja dezynfekująca,
– futerał podróżny,
– niewielka ładowarka, która można zabrać w podróż. Dzięki niej możesz cieszyć się szczoteczką soniczną Philips przez kolejne 3 tygodnie!

Szczoteczka do zębów Philips Sonicare For Kids
Jak sama nazwa wskazuje jest to szczoteczka soniczna Philips stworzona z myślą o najmłodszych (od 3 lat). Dodatkowo, w szczoteczkę został wbudowany moduł bluetooth, dzięki któremu dziecko może połączyć się z edukacyjną aplikacją na telefon, która poprzez zabawę uczy dobrych nawyków w kwestii mycia zębów. Przed każdym myciem pojawiają się porady na temat szczotkowania, a podczas mycia dziecko widzi bakterie na ekranie, za którymi musi się kierować, aby całkowicie się ich pozbyć ze swoich zębów. Ponadto aplikacja zapisuje i kontroluje postępy dziecka dotyczące dokładności mycia zębów oraz czas na to przeznaczony. Dzięki temu rodzice mogą sprawdzić, czy ich dziecko prawidłowo myje swoje zęby.

szczoteczka soniczna philips sonicare for kids

Szczoteczka do zębów Philips przeznaczona dla dzieci wykonuje 500 ruchów na sekundę, co pozwala szczotkować zęby aż o 75% skuteczniej, niż miałoby to miejsce w przypadku szczoteczki manualnej.

W szczoteczce sonicznej Philips zamontowany jest KidTimer, który odlicza czas 2 minut, potrzebnych do dokładnego wyszczotkowania zębów. Co więcej, KidPacer sygnalizuje kiedy należy skupić się na kolejnej części jamy ustnej.

Szczoteczka do zębów Philis Sonicare For Kids posiada 2 tryby:
– właściwe szczotkowanie zębów – przeznaczone dla dzieci w każdym wieku,
– tryb delikatny, stworzony głównie z myślą o najmłodszych posiadaczach szczoteczki do zębów Philips.

szczoteczka soniczna philips sonicare for kids

Co więcej, w skład zestawu szczoteczek sonicznych Philips przeznaczonych dla dzieci wchodzi aż 8 zabawnych naklejek, które można przykleić do trzonu szczoteczki. Dzięki temu nawet najmłodsi mogą mieć swoją własną, spersonalizowaną szczoteczkę do zębów Philips.

Artykuł przygotowany na podstawie materiałów sklepu internetowego z artykułami do pielęgnacji zębów i jamy ustnej, Happydental.pl Szczoteczki soniczne Philips Atutem sklepu Happydental.pl jest bardzo duży wybór akcesoriów.

A Ty, na jaką szczoteczkę soniczną Philips się zdecydujesz?

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*