Uroda

W życiu modelki, fotomodelki, hostessy czy miss liczy się uroda – wiadomo o tym nie od dziś. Jednak jak odpowiednio o nią zadbać, by zawsze wyglądać kwitnąco i promiennie? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

Uroda modelki

Uroda modelki

Mówi się, iż uroda mężczyzny tkwi w jego sukcesach. Ale jeśli chodzi o świat modelingu, bardzo istotną kwestią jest wygląd zewnętrzny – zarówno na pokazach, jak i podczas sesji fotograficznych, imprez, bankietów czy spotkań.

O czym zatem pamiętać, by zachować jak najlepszy wygląd na długo? Przede wszystkim nie zapominajmy, iż liczy się całokształt. Co z tego, że modelka czy hostessa będzie miała piękne włosy, jeśli jej cera nie będzie zadbana? Albo będzie mogła pochwalić się piękną figurą, kiedy wygląd paznokci będzie pozostawiał wiele do życzenia?

Dlatego też każda modelka, fotomodelka, miss czy hostessa powinna mieć świadomość tego, iż o urodę należy dbać regularnie, nie zaniedbywać niczego, bo może to przynieść niezbyt dobre konsekwencje.

Pamiętajmy o zachowaniu zgrabnej sylwetki – tutaj odpowiednia dieta oraz ćwiczenia fizyczne są po prostu niezbędne.

Dbajmy także o twarz – używajmy odpowiednich kosmetyków (w zależności od rodzaju cery oraz zawsze dostosowanych do wieku). Niezwykle ważne jest także wysypianie się (8 godzin byłoby ideałem) i dokładne wykonywanie codziennego demakijażu. Bowiem kiedy na twarzy zostają resztki kosmetyków, podczas nocnego wypoczynku nie może się ona odpowiednio regenerować.

Dbajmy też o włosy – regularne wizyty o fryzjera, stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek, masek i olejków do włosów sprawi, iż zawsze będą lśniące, mocne i zdrowe – a o to nam przecież chodzi. Nieważne, czy są długie czy krótkie, zupełnie proste czy kręcone – muszą prezentować się naprawdę znakomicie i przyciągać uwagę.

Ciało także musi być wypielęgnowane – codzienne wklepywanie balsamów czy oliwki (polecanej przez wiele modelek światowej sławy) naprawdę czyni cuda. Nie zapominajmy też o regularnej depilacji nóg- wszak w modelingu jest to wymóg konieczny i zwyczajnie nie możemy tego zaniedbać.
Nie mniej ważne są paznokcie – wszak dłonie stanowią naszą wizytówkę. Pamiętajmy o tym, by paznokcie zawsze wyglądały schludnie i miały odpowiedni kształt. Możemy zadbać o to same lub raz na jakiś czas chadzać na manicure do kosmetyczki.

Na koniec niezwykle istotna kwestia- zdrowie! Dbajmy o nie, bo tylko wtedy będziemy wyglądać naprawdę kwitnąco. Regularne posiłki, odpowiednia ilość snu, zrezygnowanie z używek – to z pewnością zaprocentuje. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch!

Regularne i systematyczne dbanie o urodę w tak specyficznej branży, jaką jest modeling, to sprawa szalenie istotna. Pamiętajmy o tym jeszcze przed wybraniem się na pierwszy casting!