Zostań modelką

Zapewne niejedna z czytających aktualnie ten tekst młodych dziewcząt marzy o tym, by być modelką. Jak zatem to zrobić, od czego zacząć? Dobra modelka powinna posiadać zarówno odpowiednie cechy fizyczne, jak i psychiczne.

W zawodzie modelki, nie ukrywajmy, w dużym stopniu liczy się wzrost. Dziewczęta poniżej 170 cm niestety najczęściej odpadają w przedbiegach. Liczy się także odpowiednia, szczupła sylwetka (poza nielicznymi wyjątkami – modelki XXL).

Zdecydowanie musimy także mieć to „coś” – ciekawą twarz, hipnotyzujące spojrzenie. Kolor i długość włosów mają zaś drugorzędne znaczenie (choć na wybiegach widzimy częściej modelki długowłose). I oczywiście powinna potrafić chodzić na obcasach – tego jednak z powodzeniem można się nauczyć w krótkim czasie.

Liczy się także charakter – potrzebna jest śmiałość, przebojowość, akceptowanie swojego ciała i wytrwałość. Modelka nie może zrażać się drobnymi niepowodzeniami. Musi być także pewna siebie, by móc prezentować ubrania na wybiegu i dobrze wyglądać na zdjęciach.

Jeśli wśród wymienionych przez nas cech są takie, które posiadasz – możesz śmiało próbować swych sił!
Powodzenia!

Majtki w dół – lajki w górę

Obserwując współczesne media i portale społecznościowe często mamy wrażenie, że świat zmierza w kierunku, który niezupełnie jest spójny z naszym? Wyścig szczurów, gonitwa za władzą i popularnością sprawia, że te najcenniejsze wartości życiowe gubią się gdzieś po drodze i zanikają ...

Czytaj więcej »

Predyspozycje do zawodu modelki

modelka fotomodelka

Wymagane predyspozycje Każdy zawód wymaga określonych predyspozycji Zacznijmy od tego, że nie ma ścisłego rozróżnienia pomiędzy modelką, fotomodelką a hostessą, przynajmniej w naszych, krajowych realiach. Dotyczy to bardziej pewnych predyspozycji, nikt nie twierdzi, że wysoka dziewczyna (modelka) świetnie czująca się ...

Czytaj więcej »