Skuteczne odchudzanie z treningiem interwałowym

Wiele z nas pracuje nad idealną sylwetką na siłowni. Wiąże się to z nadbudowaniem i wyrzeźbieniem konkretnych mięśni. Często trzeba także schudnąć. Jak zrzucić tłuszcz, a nie mięśnie? Jak skutecznie ćwiczyć, by chudnąć, a nie tylko się męczyć?

Zdecydowana większość z nas, gdy mowa o chudnięciu, rzuca się na „dietę cud”, która żadnych wymiernych pozytywów nie przynosi. Redukowanie tkanki tłuszczowej wcale nie musi być takie trudne. Na początek – odejmujemy od swojego zapotrzebowania kalorycznego około 300 kcal (w zapotrzebowanie kaloryczne musi zostać wliczony wysiłek fizyczny. Liczbę tę najłatwiej określić przy pomocy kalkulatora internetowego, który uwzględni parametry ciała takie jak: ilość tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej).

Kolejną kwestią jest dobór ćwiczeń. Przy spalaniu tkanki tłuszczowej i jednoczesnym zachowaniu mięśni w dobrej kondycji, najlepiej sprawdza się wysiłek interwałowy. U każdej będzie wyglądał nieco inaczej. Uogólniając – jest to ćwiczenie z dużą intensywnością, bardzo męczące, połączone z chwilowym jej obniżeniem, podczas którego dochodzimy do siebie.

Ćwiczenia odchudzanie

Jak powinien wyglądać trening interwałowy dla modelki?

Większość z nas stara się pracować nad pośladkami i nogami – odpowiednim sprzętem będzie tu bieżnia mechaniczna, kawałek terenu do biegania albo orbitrek. Mniej skuteczny okaże się rowerek, jednak warto wprowadzić go od czasu do czasu.

1.Zaczynamy od rozgrzewki przez 5 – 10 min, w której powinien znaleźć się trucht, rozciąganie dynamiczne (wymachy rękami i nogami) oraz rozgrzewka stawów z szczególną uwagą na staw skokowy.

2.Wybierz urządzenie, na którym będziesz ćwiczyć.

3.Teraz możesz wybrać jeden z dwóch wariantów

I określ czas – na początek 1 min jest wystarczająca, podczas którego wykonujesz aktywność w szybkim tempie (bieżnia ustawiona na 10 km/h, zwiększone obciążenie na orbitreku bądź szybka praca na nim), po jej upływie przechodzisz do tej samej aktywności wykonywanej powoli (np. marsz 5 km/h) przez 2 minuty i powtarzasz cykl.

II wykonujesz daną aktywność na wysokich obrotach tak długo, jak możesz, a następnie przechodzisz do zmniejszenia tempa, które trwa do częściowego odzyskania sił i powtarzasz czynność.

Dlaczego interwały?

Trening interwałowy trwa w okolicy 30 min, nie jest tak żmudny jak długie bieganie, a ponadto bardzo pobudza metabolizm. Dzięki temu tkanka tłuszczowa spalana jest w trakcie treningu oraz na około 2h po nim. Dodatkowo, wzmacniasz mięśnie i aktywujesz całe ciało, co pozwala na równomierne zrzucanie tłuszczu.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*