Dłonie i paznokcie

Dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. Dlatego musimy pamiętać, by dbać o nie, aby zawsze wyglądały czysto i schludnie. O czym pamiętać, by nasze paznokcie prezentowały się bez zarzutu?

Każda modelka, fotomodelka czy hostessa musi dbać o paznokcie. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Przede wszystkim wykonujmy regularnie manicure oraz pedicure – możemy robić to w domu lub w salonie kosmetycznym. Brak nieestetycznie odstających skórek to norma – pamiętajmy zatem, by się ich pozbywać.

Paznokciom musimy także nadać odpowiedni kształt – zdecydowanie polecamy używanie w tym celu delikatnych pilników szklanych lub papierowych.

Niezależnie od tego, na jaki kolor malujemy paznokcie – róbmy to starannie. Wszak liczy się umiar i obowiązuje jedna zasada – lepiej nie domalować całej płytki, niż ją przemalować.

Normą powinno być także regularne stosowanie odżywek do paznokci oraz kremów do rąk – tylko wówczas dłonie staną się naszą prawdziwą, wspaniałą wizytówką!

Malowanie paznokci, cz. 1

Malowanie paznokci

Aby ładnie i prawidłowo pomalować paznokcie, warto zapoznać się z kilkoma prostymi radami. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą częścią artykułu. Przygotowanie do malowania Na początku należy starannie odtłuścić paznokcie, zwłaszcza jeśli przystępujemy do lakierowania tuż po serii nawilżających zabiegów. ...

Czytaj więcej »

Malowanie paznokci, cz. 2

Malowanie paznokci

Zapraszamy do drugiej części artykułu na temat sposobów malowania paznokci. Warto zapoznać się z radami doświadczonych Użytkowniczek które podpowiedzą, jakich błędów należy unikać. Zbyt zgęstniały lakier Nie można go równo rozprowadzić, tworzą się “gluty” i nierówności co daje bardzo nieestetyczny ...

Czytaj więcej »