Zostań hostessą

Hostessa powinna stanowić wspaniałą wizytówkę prezentowanego produktu lub usługi. Dlatego aby nią zostać, należy posiadać szereg cech zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Sprawdźmy zatem, co zrobić, by być hostessą idealną.

W dzisiejszych czasach do promocji produktów i usług przywiązuje się dużą rolę. Dlatego dobra hostessa jest w stanie pozyskiwać wiele ciekawych zleceń – za coraz wyższe stawki godzinowe.

Co jest potrzebne do tego, aby zostać dobrą hostessą? Oczywiście liczy się wygląd – zgrabna sylwetka, zadbane ciało, twarz i włosy, ładny uśmiech oraz fotogeniczność (hostessom podczas akcji promocyjnych zwykle robi się zdjęcia).

Jednak bardzo ważne są także odpowiednie cechy charakteru. Hostessa musi z łatwością nawiązywać kontakt z potencjalnym klientem, potrafić odpowiednio zachęcić go do zakupu. Gdy zaś pracuje podczas gali czy konferencji, powinna być wizytówką tego eventu – olśniewająco wyglądać, wspaniale się uśmiechać i przyciągać uwagę.

Dobrze, gdy hostessa posiada umiejętności dodatkowe- zdecydowanie przydaje się komunikatywne posługiwanie się językiem angielskim ,niekiedy także jazda na rolkach czy zdolności plastyczne – w zależności od rodzaju akcji.

Jeśli jesteś młodą dziewczyną, która chciałaby spróbować swoich sił i zostać hostessą – nie wahaj się i próbuj swoich sił. To szansa zarówno na zarobienie pieniędzy, jak i ciekawą przygodę!

Praca hostessy a prawo

Prawo w pracy modelki i hostessy

Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania i podlegania. Dlatego warto wiedzieć na jakich podstawach prawnych opiera się zatrudnienie hostess. Samo zatrudnienie hostess odbywa się zwykle na podstawie umowy-zlecenia lub rzadziej na podstawie umowy o dzieło. Podstawowa różnica pomiędzy umową-zleceniem, ...

Czytaj więcej »

Jak zostać hostessą

Hostessy

To one z uśmiechem na ustach zachęcają nas do zakupu towarów w supermarketach i rozdają ulotki. Te najpiękniejsze witają uczestników konferencji, sympozjów, reprezentują firmy podczas targów. To hostessy. Dziewczyny do wynajęcia. Wymagane predyspozycje Zacznijmy od tego, że nie ma ścisłego ...

Czytaj więcej »