Dłonie zimą. Skuteczne sposoby na szybką regenerację.

Uszczypliwy mróz i chłód zimowej aury dokucza nie tylko naszym policzkom, ale niekorzystnie działa na skórę dłoni. Pewnie każdej z nas doskwiera szorstkość i suchość, a odmrożenia stają się być ogromnym problemem. Jak sobie z tym radzić?

Nasze dłonie pokrywa cienki płaszcz utkany z lipidowej bariery, który nie właściwie chroniony traci swą ochronną moc. Wszelkie czynniki mechaniczne, takie jak częsty kontakt z wodą, mróz i niskie temperatury, detergenty czy centralne ogrzewanie szkodzą i wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Poniżej, znajdziecie metody, które pozwolą Wam cieszyć się elastyczną i gładką skórą.

Na początku zadbaj o odpowiednie okrycie wychodząc na zewnątrz. Obowiązkowo załóż rękawiczki, by chronić skórę przed zimowym podmuchem. Wybierając się na spacer zawsze nakładaj kosmetyk, delikatnie smarując powierzchnię dłoni. W regeneracji naskórka niezastąpiona jest maść z witaminą A, którą można kupić w każdej aptece. Ten kompres w mig zamieni szorstkość w przyjemną gładkość. Ciekawy rezultat prócz zimnych okładów w postaci kremów i masek gwarantują zabiegi na ciepło. Wystarczy podgrzać w mikrofalówce kosmetyk, owinąć dłonie folią, a na koniec nałożyć bawełniane skarpetki. 15 minut i dłonie będą maksymalnie zregenerowane.


 
Kolejną ważną zasadą w trosce o piękne dłonie zimą jest manicure. Zapobiegnie on pękaniu skórek, a poprzedzony masażem znacząco poprawi krążenie. Najpierw odpowiednio je namocz trzymając w ciepłym roztworze wody z mydłem, następnie korzystając z patyczka usuń skórki i opiłuj paznokcie na pożądany kształt, a potem odtłuść je używając do tego spirytusu salicylowego lub zmywacza nie zawierającego oliwki. Na koniec nałóż odżywkę, a później lakier.
Piękne paznokcie i dłonie to podstawa doskonałego look’u. Pamiętaj, by odpowiednio o nie dbać, gdy chcesz wyglądać zachwycająco!

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*