Łódź, OFF Piotrkowska.

Łódź to nie tylko Manufaktura czy Księży Młyn. Gdy znajdziecie się w tym mieście, musicie odwiedzić miejsce zwane OFF Piotrkowska. Z pewnością znajdziecie tutaj mnóstwo atrakcji – zarówno kulturalnych, jak i kulinarnych!

OFF Piotrkowska to miejsce niezwykle modne i coraz bardziej popularne – nie tylko wśród tzn. hipsterów. To bardzo unikalny projekt skupiający wiele kreatywnych przemysłów. Znajdziemy tu bowiem zarówno showroomy, jak i klubokawiarnie, przestrzenie wystawiennicze, restauracje, pracownie projektantów mody czy kluby muzyczne.

Łódź ul. Piotrkowska

Łódź ul. Piotrkowska

Nowe centrum Łodzi mieści się przy ulicy Piotrkowskiej 138/ 140. Co warto tutaj odwiedzić? Z pewnością polecamy lokal o nazwie Daleko Blisko. To nie tylko kawiarnia, gdzie możemy wypić pyszne latte czy mocne espresso. Organizowane są tutaj bowiem liczne spotkania z podróżnikami, którzy mieli przyjemność przemierzyć najdalsze i najbardziej egzotyczne rejony świata. Z chęcią dzielą się swoimi wspomnieniami, pokazują zdjęcia oraz slajdy.
Warto wiedzieć, iż w okresie letnim przed klubem DOM oraz pubem Spaleni Słońcem wystawiane są leżaki – po to, by ich bywalcy mogli poczuć się naprawdę swobodnie, w pełni się zrelaksować przy drinku.

Czy na OFF-ie można się także modnie ubrać? Oczywiście! Swoje pracownie mają tutaj znakomici polscy projektanci. Warto zatem odwiedzić RUSH DNM, +CONCEPT czy niezwykle popularny Pan tu nie stał.

Na uwagę zasługuje także Mebloteka Yellow. Możemy tutaj bowiem zarówno zjeść coś smacznego ( choćby wspaniały krem z dyni czy tortillę z łososiem), wypić świetną kawę, jak i kupić modne ubranie czy mebel.

Przy Piotrkowskiej 138/ 140 swoje pracownie mają także architekci, jak choćby Work- Space czy Tamizo Architects. Wspaniałe zakupy (zarówno dla siebie, jak i naszych bliskich) poczynimy z pewnością w Indygo Pracownia Ceramiki czy Animal Kingdom.

Na OFF-ie odbywa się także mnóstwo imprez kulturalnych. Latem można oglądać filmy w plenerze. Organizowane są liczne koncerty i występy artystyczne.
Warto wspomnieć o architekturze tego miejsca – znakomicie odrestaurowane budynki pofabryczne doskonale bowiem spełniają swoją rolę.

Każdemu, kto znajdzie się w Łodzi, polecamy spacer na Piotrkowską 138/ 140! Czeka na Was bowiem mnóstwo atrakcji. Pysznie zjecie i wypijecie, posłuchacie dobrej muzyki, kupicie unikatowe ubrania czy dodatki.
OFF Piotrkowska zaprasza!

7 komentarzy

  1. super miejsce ale do Łodzi za daleko mam :/ Może ktoś zna podobne miejsca na południu Polski bardziej w okolicach małopolski?

  2. co do spotkań z podróżnikami to często można trafić na jakieś zwłaszcza w większych miastach jak w Krakowie. Wpisz sobie w google np klub podróżników śródziemie i masz tam ok 4 spotkań na nast 2 miesiące z tym jedno z nich dzisiaj o 19 także może się jeszcze wyrobisz ;D

  3. No na tamto raczej bym nie zdążyła bo mam do Krakowa ok 3h drogi ale dzięki za info 🙂

  4. No ciężko by Ci było wyrobić się w godzinę ;D Ale fajnie że organizują takie spotkania, zazwyczaj są one strasznie ciekawe 😉

  5. Trzeba trafić na podróżnika znającego się na tym co robi i to kochającego bo inaczej można się zrazić… JAkiś czas temu wynudziłam się 3 h na takiej prezentacji i nie za bardzo chce mi się narazie odwiedzać takie miejsca, ale może kiedyś jeszcze się przekonam

  6. E nie ma co sie zrazać po jednym razie, rzadko spotka sie takich “specjalistów” jakich ty spotkałas 😉

  7. Fajna taka ulica, nie dość że super klimatyczna to wszysto w sumie w jednym miejscu 😉 Jest to pewnie jedna z droższych ulic ale za przejście się raczej nie płaci ;D

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*