Materac termoelastyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Materac termoelastyczny to jedno z najnowszych rozwiązań gwarantujących zdrowy sen. Wiele osób wykorzystuje materace termoelastyczne. Sekretem ich skuteczności jest pianka visco memory. Co daje materac z pianki termoelastycznej? Sprawdź w artykule.

materac termoelastyczny

Odpowiedni relaks po ciężkim dniu, pełnym obowiązków, to podstawa. Nie zawsze jednak potrafimy zagwarantować sobie zdrowy sen i ranem wstajemy z łóżka połamani i jeszcze bardziej zmęczeni. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nieodpowiednio dopasowane podłoże. W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych rozwiązań jest materac termoelastyczny. To właśnie tego rodzaju modele poleca się wszystkim tym, którzy mają problemy ze snem lub odczuwają bóle kręgosłupa. Dlaczego materace termoelastyczne cieszą się tak dużym zaufaniem wśród klientów i co powinno się o nich wiedzieć jeszcze przed zakupem?

Materace termoelastyczne – charakterystyka produktu

Coraz więcej osób rezygnuje z materaców kieszeniowych na rzecz modeli z pianką, szczególnie chętnie sięgając właśnie po materac termoelastyczny. Czym dokładnie jest to rozwiązanie? Otóż podłoże tego rodzaju przygotowuje się ze specjalistycznej pianki o określonych właściwościach. To tak zwana pianka visco memory, którą określa się mianem jednego z najwyższych odkryć technologicznych w kategorii materaców. Jej nazwa odnosi się po części do funkcji, jaką spełnia podczas użytkowania. Ma ona bowiem za zadanie zapamiętać kształt leżącego, zapewniając najwyższy komfort podczas odpoczynku.

Pianka termoelastyczna reaguje na ciało człowieka i jego temperaturę. Kiedy użytkownik kładzie się na powierzchni materaca, ten ugina się pod nim, a pianka „rozpływa” pod wpływem temperatury. W momencie, gdy osoba śpiąca wstanie, materac termoplastyczny wróci do wcześniejszego kształtu i stwardnieje. Dzieje się tak dlatego, że pianka visco memory reaguje jednocześnie na nacisk oraz zmieniającą się temperaturę.

Dzięki temu, że materac z pianki termoelastycznej idealnie dopasowuje się do sylwetki leżącej osoby, zapewnia jednocześnie osobie śpiącej bardzo wiele punktów podparcia. W taki właśnie sposób tworzy się coś na kształt materacowego odlewu, który szczelnie otula ciało. Sam czas zapadania się w materac termoelastyczny trwa nie dłużej niż pięć, sześć sekund. Powinno się zwrócić uwagę szczególnie na grubość pianki. Najskuteczniejsze okazują się te, które mają chociażby siedem centymetrów.

Materace termoelastyczne mogą być też wykonywane z dwóch rodzajów pianki jednocześnie. Najczęściej od spodu znajduje się pianka wysokoplastyczna gwarantująca idealną stabilizację. Od góry natomiast często wykorzystuje się piankę oddychającą, która ma właśnie za zadanie dopasowywać się do ciała użytkownika.

Warto wiedzieć, że technologia piany termoelastycznej została przygotowana w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Stworzono ją specjalnie dla astronautów, którzy brali udział w licznych programach kosmicznych organizowanych przez NASA. Tego rodzaju piankę wykonuje się z poliuretanu, a dodatkowo wzbogaca się ją o rozmaite składniki, które mogą jeszcze podnieść jego sprężystość. Przez pewien okres pianka termoelastyczna była też wykorzystywana w szpitalach, w łóżkach pacjentów, ponieważ okazała się doskonałym podłożem dla osób zmuszonych do długotrwałego leżenia (zapobiegała powstawaniu odleżyn). Do dziś użytkuje się ją również do tworzenia wysokiej jakości poduszek ortopedycznych.

materac z pianki

Pianka termoelastyczna – poznaj jej zalety!

Materac z pianki termoelastycznej, podobnie jak inne egzemplarze wykonane z dowolnej pianki, okazuje się niezwykle lekki, a co za tym idzie, bardzo łatwy do przenoszenia z miejsca na miejsce. Pozytywnie wpływa także na ukrwienie organizmu, ponieważ nie uciska żadnych punktów na ciele. Co więcej pianka visco memory świetnie dopasowuje się do sylwetki, niezależnie od przyjętej pozycji, a to pozwala znacznie odciążyć kręgosłup, który cierpi najmocniej podczas niewłaściwego odpoczynku. Materace termoelastyczne doskonale odprowadzają wilgoć oraz parę wodną. W ich wnętrzu nie znajdują się też żadne wolne przestrzenie, dzięki czemu nie ma szans na zagnieżdżenie się roztoczy oraz ewentualny rozwój pleśni.

Materace z pianki termoelastycznej – kto powinien się na nie zdecydować?

Na początku materace termoelastyczne były drogie (wysokie koszty produkcji) i nie każdy mógł sobie pozwolić na sprowadzenie ich do swojego domu. Z czasem jednak takie modele zaczęły tanieć, a przy okazji można było je zacząć udoskonalać. Obecnie materac z pianki termoelastycznej może mieć w swoim domem zupełnie każdy. Na pewno docenią je alergicy, ponieważ sztuczny materiał nie przyciąga roztoczy, które najczęściej uczulają. W ten sposób można się cieszyć spokojnym snem.

Pianka termoelastyczna to doskonałe oparcie dla korpusu użytkownika. Właśnie z tego powodu materac termoelastyczny poleca się również osobom skarżącym się na bóle kręgosłupa, a także dolegliwości reumatyczne. Pianka visco memory, za sprawą swoich właściwości, doskonale zgrywa się z ruchami osoby śpiącej. W ten sposób jej ciężar się odpowiednio rozkłada, a podłoże staje się bardziej komfortowe oraz lepiej przystosowuje się do naturalnego układu kręgosłupa.

Materac z pianki termoelastycznej docenią także osoby cierpiące z powodu schorzeń układu krążenia. Dzieje się tak, ponieważ podczas odpoczynku ciała osoby wykorzystującej materac nie poddawało się żadnym naciskom. Dzięki temu przepływ krwi nie zostaje zablokowany, co mogłoby się stać w przypadku wykorzystania innego podłoża. Mało tego – pianka termoelastyczna jeszcze pobudza krążenie, co pozwala na znaczne poprawienie się ukrwienia ciała.

Materac termoelastyczny można też kupić osobie przewlekle chorej. Jak już było wcześniej wspomniane, ograniczy on ewentualne wystąpienie odleżyn. Jeśli wykorzystuje się piankę tego rodzaju, nie dochodzi do tak zwanego przeciwciśnienia, a to zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia owrzodzeń tego rodzaju. Materac z pianki termoelastycznej przyda się też każdemu, kto doznał urazu ortopedycznego lub leczy się na kręgosłup.

pianka visco memory

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że pianka termoplastyczna nie jest materiałem, którego nie należałoby komuś polecać. Właściwie nie ma przeciwwskazań, by sięgać po materace wyposażone w tę właśnie technologię. Na pewno przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie zdrowy, a zarazem dobry sen. W tym wypadku nie ma nawet znaczenia, jaką pozycję preferujesz podczas odpoczynku. W dodatku, jeśli komuś zdarza się marznąć nocą (a jest wiele takich osób), materac termoelastyczny, który otuli śpiącego, zapewni dodatkowe dogrzanie organizmu. To także doskonałe rozwiązanie dla osób niesypiających w pojedynkę. Wówczas nie będą odczuwać każdego ruchu partnera i budzić się wtedy, gdy ten nieoczekiwanie zmieni pozycję.

Trzeba mieć na uwadze, że każdy, kto dotychczas spał na innym materacu, odczuje różnicę, korzystając z odpoczynku na piance termoelastycznej. Z początku może mu się ona wydawać dziwna czy nawet niewygodna, ale po kilku nocach odczuje wyraźną różnicę i doceni jego konstrukcję.

Dobrze dobrany materac termoelastyczny jest podstawą zdrowego snu i dobrego samopoczucia. Materac z pieanki termoelastycznej dopasuje się do twojego ciała i pozwoli uniknąć rozwoju wad postawy, a także powstawania chorób kręgosłupa. Takie materace termoelastyczne, spełniające wszystkie funkcje proponuje firma Art Medic https://materace-viscotherapy.pl, sprzedawca idealnie dopasowanych materacy do użytkownika, gwarantujących najlepsze podparcie dla twojego kręgosłupa. Materac termoelastyczny to inwestycja w zdrowie i hamulec dla rozwoju schorzeń szkieletu.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*