Ćwiczenia na brzuch i talię

Uzyskanie ładnych kształtów mięśni brzucha i zmniejszenie wymiarów w talii wymaga trochę czasu, cierpliwości oraz chęci, ponieważ zrzucić zbędny tłuszcz niestety nie jest łatwo, a wypukły brzuch zniekształca całą sylwetkę.

Niektórzy z nas podczas okresu zimowego zapominają o tym, że lato znowu nastąpi i przestają o siebie dbać. Niestety tydzień ćwiczeń przed pokazaniem się na plaży nie wystarczy na zgubienie nadmiaru wagi czy też tego nieszczęsnego tłuszczu odłożonego przez zimę.

Nie ma cudownych metod, im wcześniej zaczniesz walczyć o płaski brzuch, tym Twoje szanse będą większe. Dobrym sposobem aby wyszczuplić talię jest ćwiczenie na “hula-hop” Wśród opisanych poniżej zestawów ćwiczeń, znajdziesz te, które wzmacniają mięśnie i kształtują okolice brzucha oraz talii.

ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenie pierwsze
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, ręce połóż wzdłuż ciała z ugiętymi do góry dłońmi w nadgarstkach. Następnie lekko unosimy tułów, maksymalnie napinając mięśnie brzucha. Dla ułatwienia ćwiczenia można położyć ręce na karku. Pozycję końcową możesz utrzymać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy,

 

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie drugie
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, ręce załóż za głowę i unoś barki zadzierając brodę do góry. Pozycję końcową utrzymuj w górze przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie trzecie
Połóż się na plecach podeprzyj głowę dłońmi i unoś wyprostowany tułów do góry. Masz kilka wariantów w jaki sposób możesz to ćwiczenie wykonać:
– pozycję końcową utrzymuj przez kilka sekund;
– opuszczaj stopy tuż nad podłoże i ruchem rolującym lekko unoś głowę;
– unoś tułów ruchem rolującym, najpierw głowę, potem barki i resztę tułowia
Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie czwarte
Połóż się na plecach podeprzyj głowę dłońmi i unoś głowę nad barki, następnie prowadź raz prawy, raz lewy łokieć do przeciwnego kolana. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie piąte
Połóż się na plecach podeprzyj głowę dłońmi, nogi złącz i unieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt prosty. Lekkim ruchem skrętnym unoś głowę oraz bark do góry i dociągaj górny łokieć do przeciwnego kolana. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund na obie strony.

 

 

 

 

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie na brzuch

Ćwiczenie szóste
Usiądź sobie na podłodze i podeprzyj się z tyłu na lekko ugiętych rękach. Następnie unoś pięty nad podłoże i prostuj nogi do góry, po czym wracaj do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 
 

Ćwiczenia na talię

Ćwiczenia na talię

Ćwiczenie siódme
Połóż się na plecach, wyciągnij ramiona do przodu i unoś do góry wyprostowaną nogę. Drugą nogę unoś nieco nad podłoże, następnie prowadź ramiona do przodu, unosząc tułów. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenia na talię

Ćwiczenia na talię

Ćwiczenie ósme
Połóż się na plecach, nogi podnieś do góry rozchylając je na boki, a ręce wyprostowane ułóż między nogami. Unoś do góry głowę i barki pchając ręce do przodu. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie dziewiąte
Usiądź sobie na podłodze i podeprzyj się z tyłu na lekko ugiętych rękach. Unosimy wyprostowane nogi do góry następnie odwodzimy je od siebie i łączymy. Dla urozmaicenia ćwiczenia możesz je również na przemian krzyżować. Ćwiczenie wykonuj w trzech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie dziesiąte
Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i unieś do góry pośladki tak, aby wszystko tworzyło z tułowiem linię ciągłą. Wyciągnij prostą prawą nogę, następnie kilkakrotnie zginaj ją w kolanie i znowu prostuj. Zgięte kolano zbliżaj do klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund na obie strony: raz lewą, raz prawą nogą.

 

 

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie jedenaste
Stań w lekkim rozkroku, jedno ramię połóż na brzuchu, a drugie wyciągnij wyprostowane jak najwyżej do góry i wykonuj lekki skłon w bok. Podczas wykonywania ćwiczenia nie odrywaj stóp od podłoża. Powtórz ćwiczenie, robiąc to samo na drugą stronę dopiero wtedy, gdy odczujesz napięcie mięsni. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie na talię

Ćwiczenie dwunaste
Stań w rozkroku, na lekko ugiętych kolanach, spleć dłonie nad głową i wykonuj głęboki skłon w bok nie skręcając tułowia. W pozycji końcowej możesz pogłębić skłon. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


2 komentarze

  1. Ćwiczenia dobre dla osób mających problemy ze stawami w kolanach, prawie cały czas na macie więc nie obciążają kolan 🙂 Fajny zestaw 🙂

  2. Właśnie zawsze najbardziej narażone na kontuzje są stawy kolanowe, zwłaszcza przez niedokładne ćwiczenia i niedobranie poziomu zaawansowania do swojej kondycji i umiejętności. 🙂 Fajne na początek

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*