Powiększanie ust kwasem hialuronowym. Fakty i Mity.

Pełne i kształtne usta to niewątpliwy atrybut kobiecości. Przyciągają wzrok, nadają twarzy charakter, stanowią niezwykle ekspresyjny element twarzy. Niestety – zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i upływ czasu niekorzystnie wpływają na kształt, wielkość i jędrność ust.

Poza doraźnym korygowaniem wyglądu ust przy pomocy makijażu, istnieje możliwość skutecznego, a zarazem bardzo mało inwazyjnego poprawienia wyglądu ust. Mowa o powiększaniu ust kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy odmienia oblicze medycyny estetycznej

Kwas hialuronowy to występująca naturalnie w organizmie substancja, która odpowiada za odpowiednie nawodnienie i uelastycznienie tkanki łącznej. Zaadaptowanie tej substancji na potrzeby medycyny estetycznej zmieniło jakość dbania o urodę. Iniekcje kwasu hialuronowego to całkowicie bezpieczny i skuteczny sposób pielęgnowania ciała.

Usta wraz z upływem lat wiotczeją, na ich obrzeżach pojawiają się zmarszczki, wargi tracą koloryt. Kąciki ust zaczynają opadać, co nadaje twarzy zmęczony i znacznie starszy niż to wynika z metryki wygląd. Wtedy iniekcje kwasu hialuronowego mogą radykalnie zmienić wygląd ust – oczywiście na korzyść. Kwas hialuronowy ma możliwość wiązania wody w objętości niemal 1000 razy większej niż sam posiada, co warunkuje naprawdę dogłębne nawilżenie i ujędrnienie tkanek.

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Iniekcje kwasu hialuronowego kojarzone są głównie z powiększaniem ust. Ale istnieje wiele innych sytuacji, w których kwas hialuronowy poprawi zauważalnie wygląd ust.
Kiedy zatem warto zdecydować się na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego?
– chęć powiększenia ust oraz nadania im pełności
– korygowanie asymetrii ust
– podniesienie opadających kącików ust
– spowolnienie starzenia się ust i okolic
– chęć nawilżenia ust, nadania im blasku i kolorytu
– redukcja zmarszczek wokół ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie sprowadza się zatem wyłącznie do zwiększenia ich objętości czy skorygowania kształtu, ale także do ich odmłodzenia i nawilżenia, co przynosi utrzymujący się przez wiele lat efekt ujędrnienia i młodego wyglądu tych okolic twarzy.

Czy każdy może powiększyć usta kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo bezpieczny i mało inwazyjny zabieg. Istnieją jednak nieliczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
– ciąża i laktacja
– choroby autoimmunologiczne
– opryszczka w obrębie czerwieni wargowej
– miesiączka utrudniająca krzepnięcie krwi i gojenie ust
– uczulenie na kwas hialuronowy (występuje bardzo rzadko)

Jak przebiega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w każdy kwadrant ust. Igła wbijana jest w kąciku ust, po czym kaniula kierowana jest ku środkowi, zaś podczas jej wycofywania dochodzi do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Zabieg jest bezbolesny, gdyż wargi znieczulane są kremem. Obrzęk i zaczerwienienie znikają w ciągu kilku dni. Efekt wolumetryczny zabiegu utrzymuje się do dwóch lat., zaś efekt odmładzający – znacznie dłużej.

Informacje do artykułu zostały zaczerpnięte ze strony o powiększaniu ust kwasem hialuronowym.

Mity związane z powiększaniem ust

Jak wokół każdej procedury medycyny estetycznej, tak i wokół powiększania ust kwasem hialuronowym powstało wiele niedomówień. Mogą one rzutować na to, jak potencjalne pacjentki oceniają ten w gruncie rzeczy bardzo bezpieczny, a zarazem efektowny zabieg. Oto najczęściej pojawiające się wątpliwości.

1. Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym usta wyglądają nienaturalnie – jest to absolutnie nieprawda. O ile pacjentka nie zażąda wstrzyknięcia naprawdę dużej objętości preparatu – a nad tym, aby jej to wyperswadować, czuwa lekarz – nie ma ryzyka nienaturalnego wyglądu. Objętość preparatu użytego do zabiegu jest bardzo starannie i stopniowo dozowana, można zatem uzyskać bardzo naturalny efekt, bez zaburzenia mimiki twarzy i bez monstrualnie powiększonych ust.

2. Zabieg należy regularnie powtarzać, inaczej usta zwiotczeją i będą wyglądać nieatrakcyjnie – nic bardziej mylnego! Co prawda efekt nadania ustom objętości znika po około dwóch latach, ale nie wiąże się to z wiotczeniem czy rozciągnięciem ust. Wręcz przeciwnie – dzięki wybitnym właściwościom nawilżającym, kwas hialuronowy długotrwale odżywia usta, stymuluje syntezę kolagenu oraz zapewnia młody wygląd ust na wiele lat. Z tego względu kwas hialuronowy stosowany jest nie tylko do modelowania ust, ale także ich rewitalizacji.

3. Po zabiegu usta mogą stracić czucie – nieprawda! Powikłanie w postaci utraty czucia lub stałego mrowienia zdarzają się niezwykle rzadko, podobnie jak zakażenia czy uczulenia na kwas hialuronowy, a także powstanie krwiaków czy ziarniniaków. Jeśli zabieg zostanie wykonany przez profesjonalistę, który przestrzega zasad aseptyki, ryzyko powikłań jest naprawdę minimalne.

Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*