Ćwiczenia na biust

Która z nas nie chciałby mieć ładnych piersi, niestety często zapominamy że o piersi też trzeba dbać. Zgodnie z zasadą że łatwiej zapobiegać niż leczyć, im wcześniej zaczniemy dbać o biust tym lepiej.

Pomijając kosmetyki które powinnyśmy zostawić sobie na późniejsze lata, mamy dosyć spory arsenał środków do dyspozycji; masaże, ćwiczenia ujędrniające, masaże wodne. Na wygląd biustu wpływa również nasz ogólny stan zdrowia, tryb życia jaki prowadzimy, sposób odżywiania oraz bielizna.

Duże znaczenie ma materiał z jakiego bielizna jest zrobiona, powinien łatwo wchłaniać pot i nie powodować podrażnień. Również ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru, zbyt mały biustonosz może prowadzić do deformacji piersi.

Z racji tego że skóra pokrywająca kobiece piersi jest dużo delikatniejsza i bardziej wrażliwa niż reszta ciała, wymaga ona więcej uwagi. Bardzo niekorzystne dla biustu są wahania wagi które mogą prowadzić do rozstępów.

Bardzo pomocne są masaże wykonywane kolistymi ruchami w stronę serca. Jeżeli do tego dodamy naprzemienny strumień ciepłej i zimnej wody, nasz biust będzie lepiej ukrwiony a skóra bardziej elastyczna. Równie ważne są ćwiczenia fizyczne, wykonujmy je zgodnie z opisem.

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie pierwsze
Usiądź wygonie na jakimś twardym podłożu, najlepiej na podłodze, nogi wysuń do przodu, plecy miej wyprostowane. Następnie prowadź łokieć do tyłu, jakby napinając cięciwę łuku.
Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie: raz lewa, raz prawa ręka w trzech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie drugie
W pozycji siedzącej ugnij nogi w kolanach, ręce wysuń lekko za siebie, a dłonie zwiń w piąstki. Zacznij unosić pośladki tak, aby ciężar ciała spoczywał przede wszystkim na ramionach. Postaraj się zachować prosty tułów.

Ćwiczenie możesz wykonać w kilku wariantach, w pozycji końcowej (tułów uniesiony) zginaj i prostuj (nie do końca) łokcie lub utrzymuj po kilka sekund pozycję tułowia najniższą, środkową i najwyższą. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie trzecie
Unieś swoje ciało na wyprostowanych wygiętych w tył rękach i zgiętych w kolanach nogach. Stopę połóż na kolanie drugiej nogi, następnie uginaj i prostuj (nie do końca) łokcie. Oczywiście stopy na kolanach stawiaj na przemian. Postaraj się nie zginać tułowia w biodrach. Ćwiczenie możesz wykonać w kilku wariantach, spróbuj trzymać po kilka sekund pozycję tułowia najniższą, środkową i najwyższą. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie czwarte
Połóż się na boku z wyprostowanymi nogami i jedną ręką położoną na prosto pod głową. Drugą rękę ułóż przed sobą tak, abyś mogła się na niej podnieść. Zacznij unosić tułów do góry (na ręce położonej przed sobą). Staraj się nie skręcać miednicy i nie odrywać jej od podłoża. Uniesione do góry ramię (które miałaś pod głową) powinno być lekko ugięte i skręcone do wewnątrz. Ćwiczenie wykonuj w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie piąte
Połóż się wyprostowana na brzuchu z twarzą skierowaną do podłoża i dłońmi splecionymi na plecach. Unieś ramiona do góry, jednocześnie lekko unosząc tułów. W czasie wykonywania ćwiczenia stopy oparte są na podłożu. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 
 

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie na biust

Ćwiczenie szóste
Twoją pozycją wyjściową jest klęk podparty. Nachyl lekko ciało i ramiona do przodu, , a następnie wysuń jak najdalej do przodu raz prawe, raz lewe ramię. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie siódme
W pozycji widocznej na zdjęciu (wyprostowane ramiona leżą na podłożu) unosimy do góry raz prawe, raz lewe ramię. Możesz utrzymywać pozycje końcową przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie ósme
W pozycji przedstawionej na zdjęciu (wyprostowane ramiona leżą na podłożu) unosimy do góry raz prawe, raz lewe ramię, skręcając tułów w bok. Pozycje końcową możesz utrzymywać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie dziewiąte
Usiądź na podłodze z wyprostowanymi plecami i zgiętymi w kolanach nogami. Spleć dłonie nad głową, a następnie rozkładaj ramiona na boki. Drugim wariantem zginanie i prostowanie ramion. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 

 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie dziesiąte
Połóż się na brzuchu i wyprostuj ramiona do przodu, a twarz skieruj do podłoża. Następnie unieś lekko tułów wraz z wyprostowanymi do przodu ramionami nie odrywając stóp od podłoża. Pozycje końcowa możesz utrzymywać przez kilka sekund. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie jedenaste
Stojąc w lekkim rozkroku delikatnie ugnij kolana, tułów pochyl do przodu, plecy proste, ramiona wyprostowane w dół. Zaciskamy pięści i ciągniemy łokcie jak najdalej do tyłu i do góry. Ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie dwunaste
Stojąc w lekkim rozkroku delikatnie ugnij kolana, tułów pochyl do przodu, plecy proste, ramiona wyprostowane w dół. Następnie unosimy ramiona do góry i nieco do tyłu. Jeśli nasz małe ciężarki to dla lepszego efektu możesz je podnosić w obu rękach. Ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach po 10 razy z przerwą 15 sekund.

 

 

 
 
 

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenia na biust

Ćwiczenie trzynaste
Stojąc w lekkim rozkroku jedną rękę oprzyj na udzie. Wykonując lekki skłon w bok wyciągamy drugie ramię możliwie jak najdalej do góry. Nie odrywaj stóp od podłoża. Utrzymaj pozycję końcową przez kilka sekund, aż do końca nie odczujemy, jak rozciągają się mięśnie. Ćwiczenie wykonujemy w dwóch seriach po 5 razy z przerwą 10 sekund na obie strony.

 

 

4 komentarze

  1. Niestety żadne ćwiczenia nie sprostają prawu grawitacji 😉

    • 0Ale jednak polecam ćwiczenia zamiast operacji bo może nigdy nie będzie perfect ale biust może być piękny i jednocześnie naturalny 🙂

      • niestety osoby ćwiczące intensywnie nie mają co marzyć o pięknym i jędrnym biuście :/ Pomijając fakt że biust jest w większości zbudowany z tkanki tłuszczowej, której osoby wysportowane nie mają dużo to od dużej ilości ćwiczeń cardio- podskoków, biegania itp. skóra nad biustem się po prostu naciąga- prawo grawitacji nie do pokonania :/

  2. Przy wykonywaniu ćwiczeń trzeba pamiętać o dobrym staniku sportowym bo przy intensywnych ćwiczeniach możemy sobie zaszkodzić jeśli chodzi o jędrność biustu 🙂

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*